عروسی، مهم‌ترین یادگاری‌های شما از این مراسم است که تا پایان عمر برایتان می‌ماند و خاطرات آن روز شیرین را در ذهنتان زنده نگه می‌دارد. راه های زیادی برای پیدا کردن یک آتلیه عروس خوب وجود دارد، از پیشنهادات دوستان و فامیل گرفته تا جست و جوی اینترنتی. در انتخاب آتلیه عروس باید به نکات زیادی توجه کرد اغلب مردم فقط با مشاهده عکس ها و فیلم هایی که به عنوان نمونه کار به آن ها نشان می دهند اکتفا می کنند اما برای انتخاب آتلیه عروس خوب بسیار نکاتی بیشتری است که باید آن ها را مدنظر قرار دهید ،بد نیست قبل از انتخاب این نکته ها را با هم مرور کنیم. 10سوال مهمی که باید از عکاس بپرسید 1– آیا شما با کسی که از عروسی شما عکاسی خواهد کرد ملاقات می کنید یا با نماینده آتلیه؟ 2– آیا آتلیه آلبوم های نمونه ای از عروسی های قبلی که عکاسی کرده اند برای ارائه دارند؟ 3– آیا عکس های نمونه آن ها از نوعی است که شما برای خود تصور کرده اید؟ 4– حداقل هزینه های این آتلیه عکاسی چقدر است؟ 5– آیا هزینه شامل فیلم برداری هم می شود یا هزینه جداگانه دارد؟ 6– آیا از دستیار استفاده می کنند(آیا دستیار به عنوان تمرین عکاسی خواهد کرد؟) 7– برنامه روز عکاس چیست؟ (بسیار مهم است که عکاس در روز جشن شما برای جشن دیگری وقت نگذاشته باشد) 8— آیا عکاس تمایلی به شنیدن حرف ها و خواسته های شما دارند؟ 9– برای انجام پیشنهاداتشان چه جور ضمانتی دارند؟ 10– چه مدت پس از جشن آلبوم عروسی آماده است؟ موقع انتخاب آتلیه به این نکات هم توجه کنید:

  • سطح تجربه تیم عکاسی و فیلمبرداری را محک بزنید
  • به محل دفتر موسسه دقت کنید و مطمئن شوید کهآتلیه مورد نظر عضو اتحادیه است یا نه.
  • قاطی واسطه بازی ها نشوید و مراقب کلاهبرداران باشید. جزئیات کاری که می خواهید و آلبوم مورد نظرتان را در قرارداد ذکر کنید. عکس های دلخواه عروسی تان را برای عکاس توصیف کنید.
  • حتما قبل از قرارداد بستن بپرسید هزینه چاپ عکس یا درست کردن آلبوم روی هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید اعمال می‌شود یا نه. آتلیه ای را انتخاب کنید که امنیت عکس های شما را تضمین می کند
  • . اگر عکاسی روی روتوش خیلی تاکید می کند، دو برابر حواستان را جمع کنید. چون روتوش بیش از حد چهره شما را با آن همه آرایش و… بسیار مصنوعی جلوه می دهد.
عکس هایی که باید در آلبومتان داشته باشید 1-کارت دعوت عروسی 2-لباس عروسی آویزان شده روی رخت آویز 3- حلقه نامزدی و عروسی 4-عروس و ساقدوش هایش 5- داماد و ساقدوشهایش 6-جواهرات عروس 7- لحظه ورود به تالار عروسی 8-لحظه ای که داماد کتش را می پوشد و مشغول درست کردن یقه یا گره زدن کروات است 9- لحظه ای که داماد جلوی در آرایشگاه عروس از ماشین پیاده می شود 10- عروس و داماد وقتی که اولین بار دم در آرایشگاه همدیگر را می بینند 11- عروس، داماد، همه پدربزرگ ها و مادربزرگ ها 12- لحظه امضای قباله سر سفره عقد 13- برش کیک 14- لحظه خداحافظی عروس و داماد از خانواده 15-لحظه قرار دادن تور روی سر عروس در آرایشگاه عروس 16- لحظه خروج از سالن زیبایی و سوارشدن به ماشین عروس      ]]>