شهریور ۳۱, ۱۳۹۹

نتایج تحقیقی پنج ساله، ۱۴ مورد از عادات مشترک ثروتمندان را فاش ساخت

«توماس کرلی» نویسنده یکی از پرفروش ترین کتابای بخش موفقیت، پنج سال از زندگی خود رو صرف مطالعه عادات روزانه ۱۷۷ میلیونر کرد و متوجه این نکته شد که هر کدوم از جای متفاوتی شروع به کار کردن:

در تحقیقاتم متوجه این موضوع شدم که عادات روزانه فرد مشخص کننده اندازه موفقیت اون در آینده س. دلیل خیلی از اتفاقاتی که در زندگی افراد رخ میدن، مانند روابط خوب و بد، فقر و ثروت، سلامتی و مریضی و چیزای دیگه ای به جز اینا، عادتا هستن.

حالا خوبیش اینه عادتای بد رو میشه عوض کرد و راه زندگی رو عوض کرد. این مطالعه ۱۴ عادت افراد پولدار رو اینطوری معرفی می کنه:

 • مطالعه همیشگی

افراد پولدار دست کم نیم ساعت مطالعه به درد بخور روزانه دارن. اونا واسه تفریح کتاب نمی خونن بلکه هدف شون از کتاب خوندن یادگیری و علم افزاییه.

«کرلی» سه نوع ژانر محبوب این قشر رو بیوگرافی افراد موفق، خودآموز یا خودسازی و تاریخ معرفی کرده.

 • ورزش

۷۶ درصد از ثروتمندان روزانه دست کم نیم ساعت ورزش هوازی می کنن.

از شکلای جور واجور ورزشای هوازی میشه به کاردیو، دویدن تند و آروم، پیاده روی و دوچرخه سواری اشاره کرد.

کاردیو نه فقط واسه بدن خوبه بلکه اثر خیلی عجیبی بر مغز میذاره. چون هم در رشد نرونا موثره هم در افزایش تولید گلوکز، که سوخت مغز هستش. هرچه سوخت بیشتری به مغزتون بدین بیشتر رشد می کنه و باهوش تر میشین.

 • دوستی با افراد موفق

موفقیت شما وابسته به افرادیه که با اونا دوستی می کنین. ثروتمندان همیشه به دنبال افراد مثبت اندیش، هدف دار و علاقه مند می گردن.

اگه این افراد رو پیدا کردین حتما اونا رو در مواقع مهمی مانند رخدادها و همایشای اجتماعی دعوت کنین.

نقدهای داغون کننده و افراد منفی نگر شما رو از رسیدن به موفقیت دور می کنن.

 • هدفمندی

ثروتمندان اهداف و رویاهای خود رو با شور و شوق خیلی زیاد دنبال می کنن، نه رویاهای والدین شون رو. نتیجه هایی که در این راه به اونا رو خوشحال تر از قبل کرده و در زندگی موفق تر می شن. علاقه، به شما انگیزه مقابله کردن با مشکلات و سختیا رو میده.

 • سحرخیزی

تقریبا ۵۰% شرکت کننده های مطالعه «کرلی» سه ساعت زودتر از ساعت کاری شون بیدار می شن. با این کار زمان کافی واسه رسیدگی به اتفاقای غیر منتظره در طول روز مانند قرار ملاقات، رسوندن فرزندشون به مراکز درمانی و … رو دارن.

وقتی ساعت ۵ از خواب بیدار میشین، به اندازه کافی زمان واسه انجام دادن ۳ کار مهم روزانه رو دارین و با انجام دادن شون احساس می کنین کنترل زندگی رو در دست دارین و این اعتماد به نفس شما رو بالا می بره.

 • منابع درآمدزایی جور واجور

میلیونرهای خودساخته به یه منبع درآمد اکتفا نمی کنن. به نظر می رسه عدد جادویی منابع درآمدزایی در مطالعه من، سه باشه. ۶۵% افراد مورد مطالعه بیشتر از سه منبع درآمدزایی داشتن.

از جمله منابع درآمدزا میشه به سرمایه گذاری در املاک، بازار بورس و سهامداری اشاره کرد.

 • مثبت اندیشی

مهم ترین شاخص موفقیت ثروتمندان در این مطالعه، مثبت اندیشی اوناس. اگه واسه چند دقیقه خوب فکر کنین متوجه بار زیاد افکار منفی میشین. اما با تمرین می تونین اونا رو تغییر داده و به یه فرد مثبت اندیش تبدیل شید.

 • همرنگ جماعت نشدن

ثروتمندان جامعه کنن نه که همرنگ جماعت شن. البته آسون ترین راه اینه که متفاوت از مردم نباشین و هر کاری که اونا کردن رو انجام بدین. اما اگه می خواین فرد ثروتمندی شید باید راه خود رو مشخص کرده و در اون پایدار بمونین.

 • آداب و دوستی

واسه پولدار شدن باید آداب و دوستی رو در حد عالی بدونین.

مثلا به هنگام تولد یا عروسی بقیه در حد توان یادداشت، گل یا کادو واسه بقیه بفرستید. قدردان کسائی باشین که واسه شما زحمت کشیده ان.

 • کمک کردن

هرچقدر به بقیه در رسیدن به آرزوهای شون کمک کنین به همون اندازه موفق تر میشین. هیچکی بدون یه تیم تشکیل شده از افراد موفق به اهدافش دست پیدا نمی کنه.

 • فکر کردن

ثروتمندان روزانه به مدت ۱۵ تا نیم ساعت به تنهایی در مورد خودشون فکر می کنن و به بارش ایده می پردازن. اونا به موضوعاتی مثل کار، مسائل مالی، خونواده، سلامتی، مشکلات و روابط کاری فکر می کنن.

 • دریافت نظر بقیه

معمولا ترس از نقد شدن مانع از گرفتن نظر بقیه می شه. اما این کار می تونه اشاره به مشکلات ساختاری وجودی کنه که تا حالا به اون فکر نکردین.

 • درخواست کردن

ترس از رد شدن باعث می شه چیزی که می خواین رو بدست نیارین.  افراد موفق وقتی که به کمک نیاز داشته باشن ترس رو کنار گذاشته و کمک می گیرن.

 • خطر پذیری

یکی دیگه از یافته های «کرلی» اینه که ثروتمندان پردل و جربزه نیستن، بلکه وقتی خطر می کنن که تموم حولوحوش کار رو آزمایش کرده باشن.

اونا بارها شکست خورده، از شکستا درس گرفته و دوباره شروع کردن.

بهترین راهکارها واسه شکست دادن «تعویق»

متولدین موفق قرن ۲۱ در زمان استراحت به چه کارایی می پردازن؟