دانلود پایان نامه

مزیت نقدشوندگی
کیانی از ضمانت نقدشوندگی به عنوان یکی از مزایای این صندوق ها یاد کرده و گفت: «هر سرمایه گذار قادر است حداکثر 7 روز پس از ارائه فرم ابطال، پول خود را دریافت کند.»
وی دریافت سود نقدی تنزیلی را نیز از دیگر مزایای این صندوق ها دانسته و خاطرنشان کرد: «یکی از مشکلات سرمایه گذاران، دریافت سود نقدی شرکت هاست که عمدتاً با 8 ماه تاخیر امکان پذیر است. اما جالب است بدانید که سود تقسیمی شرکت ها به صورت تنزیلی در ارزش دارایی های صندوق محاسبه می شود. بنابراین سرمایه گذاران هر زمان که اقدام به ابطال معامله خود کنند، این سود را نیز به صورت تنزیلی دریافت می کنند.»
وی در پایان با عنوان این مطلب که رشد ارزش دارایی ها و سرمایه گذاران صندوق ها با توجه به بازدهی شان، دلگرم کننده است به دو صندوق
یکم ایرانیان و کارآفرین نیز اشاره و ابراز کرد: «در حال حاضر این دو صندوق یک حداقل نرخی را نیز تضمین می کنند. این نرخ برای صندوق سرمایه گذاری یکم ایرانیان 19 درصد و برای بانک کارآفرین، 5/16 درصد است. البته اینها مقادیر تضمین شده هستند اما میزان بازدهی صندوق ها بیشتر از آن است که حتی در نمونه ای، شاهد بازدهی 120 درصدی در صندوق سرمایه گذاری بانک ملی نیز بوده ایم.»
حضور سرمایه گذاران خارجی در صندوق های سرمایه گذاری
یکی از تحلیلگران بازار سرمایه با اشاره به اینکه بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به دو شکل ثابت و متغیر تعریف شده است، اذعان کرد: «بازدهی این صندوق ها، ارقام قابل توجهی بود، به صورت روزانه نیز قابل مشاهده و مبادله هستند. در حال حاضر سه نوع صندوق کوچک، متوسط و بزرگ داریم که به ترتیب قابلیت جذب 10 ، 50 و 100 میلیارد تومان سرمایه را دارند. البته بنابر میزان تقاضای سرمایه گذاران، این صندوق ها قابلیت بزرگ تر شدن را نیز دارند.»
وی با تاکید بر اینکه «بازدهی این صندوق ها بسیار خوب و شرعی است»، گفت: «سرمایه گذاری در این صندوق ها به طور حتم با ریسک همراه است چرا که سرمایه گذاری در بازار سرمایه همواره با ریسک توام است اما این ریسک بسیار کم تر از زمانی است که افراد خود به طور مستقیم وارد بازار شوند چرا که برخی از این صندوق ها حتی حداقلی از نرخ سود را تضمین کرده اند و با بررسی عملکرد شان مشاهده می کنیم بیشتر از مثلاً 20 درصدی که اعلام می کنند، در پایان دوره بازدهی دارند.»
«امین گلوبال» توانسته است سرمایه خارجی را نیز جذب صندوق خود کند که می تواند مقدمه ای برای جذب سرمایه های خارجی در بورس ما باشد.»
وی درخصوص چگونگی فعالیت این صندوق ها ابراز داشت: «افراد می توانند سرمایه خود را به این صندوق ها بسپارند و بر اساس NAV روزانه آنها، بازدهی کسب کنند. در واقع ارزش دارایی صندوق ها به صورت روزانه محاسبه می شود و سرمایه گذاران بر اساس ارزش همان روز قادر به خرید یا فروش هستند و بازدهی شان نیز به صورت روزانه محاسبه می شود.»
این تحلیلگر بازار سرمایه با عنوان این مطلب که «متاسفانه هنوز ادبیات صندوق های سرمایه گذاری در بورس ما جا نیفتاده است»، گفت: «باوجود اینکه این صندوق ها در دنیا نهادهای مالی جدیدی نیستند اما متاسفانه بسته فرهنگی آنها در ایران هنوز فراهم نشده است. در واقع این صندوق ها بهترین گزینه برای افرادی است که آشنایی چندانی با بازار سرمایه ندارند و از این طریق به طور غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری خواهند کرد.»
وی ضعف اطلاع رسانی را یکی از موانع گسترش این صندوق ها دانسته و مطرح کرد: «در حال حاضر افراد از گواهی های سپرده با نرخ سود 15 درصد به خوبی استقبال می کنند در حالی که این صندوق ها بیشتر از 20 درصد بازدهی را برای آنها به ارمغان می آورند.»
این تحلیلگر بازار سرمایه خاطرنشان کرد: «متاسفانه در حال حاضر شاهد حضور پررنگ افراد کم اطلاع در بورس هستیم که گاه با سرمایه های کلان وارد بازار شده و با عرضه یا تقاضاهای سنگین روند منطقی بازار را برهم می زنند تا جایی که نمی توان تشخیص داد چرا بازار در فلان مقطع مثبت یا منفی شد. از آنجایی که بازار سرمایه ما نیز دارای عمق نیست جهت حرکت آن به سرعت دستخوش تغییر می شود و این امر می تواند اثرات زیانباری برای بورس ما به همراه داشته باشد.»
این کارشناس بورس در ادامه پیشنهاد کرد: «در چنین شرایطی اگر این افراد به جای سرمایه گذاری مستقیم، سرمایه های خود را از طریق این صندوق ها وارد بازار سرمایه کنند به طور حتم می توان شاهد رشد و شکوفایی بازار نیز بود.»
علی علیه‌السلام:
از دنیا بیزارم و زندگی را دوست دارم. زندگی نگاه منتظر یک یتیم است و دنیا حرص و طمع.
راز ثروت
تفاوت های افراد موفق و ناموفق
موفقیت اکتسابی است: این بهترین اعتقادی است که می‌توان نسبت به موفقیت داشت. اگر شما ایمان داشته باشید که می‌توانید موفقیت را به دست آورید بعد از کسب موفقیت اول دومی را هم به سرعت به دست می‌آورید و سومی… و همین طور موفقیت های بعدی را. یعنی موفقیتی نا‌محدود کسب خواهید کرد! همچنین اگر در این میان شکست بخورید با انرژی و پشتکار دوباره خودتان را بالا می‌کشید.
«شانس تو را موفق ‌نمی‌کند این تویی که شانس را به موفقیت تبدیل کنی.» (Kevin Geary)
عده‌ای شانس را فقط یک احتمال برای موفقیت می‌دانند این افراد اگر معتقد باشند موفقیت اکتسابی است شاید تلاشی برای تبدیل شانسشان به موفقیت بکنند در غیر این صورت هیچ !
عده‌ای شانس را یک سرعت دهنده به عمل رسیدن به موفقیت می‌دانند ولی همواره بدون شانس هم کار خود را جلو می‌برند این افراد همیشه موفق تر از دیگران هستند و جالب این جاست که همیشه افراد موفق پشت سر هم شانس می‌آورند! آیا فکر نمی‌کنید این فقط شانس نیست؟ چرا افراد نا‌موفق هر روز بیشتر از پیش به دردسر می‌افتند؟
– تلاش فیزیکی
– تلاش فکری
نا گفته پیداست که اگر همان مدیر پشت میز نشین کارش را انجام نمی‌داد آن کارگر هم شغلی نداشت ،شما می‌خواهید کدام طرف ماجرا باشید؟ تمام مردم دنیا آرزو داشته‌اند موفق و ثروتمند باشند اما چند نفر به آرزویشان رسیده‌اند؟

مطلب مرتبط :   نواع اعتماد سازمانی بر اساس سطوح تجزیه و تحلیل و منبع اطلاعاتی

Written by