مهر ۵, ۱۳۹۹

ساخت دوچرخه خورشیدی با دستان خالی +عکس

bike1

این روزا خیلی از طراحان در دنیای تکنولوژی و البته صنعت به دنبال اون هستن که ۰وسیلهای نقلیه الکتریکی با به کار گیری انرژی خورشیدی و البته باتریای جور واجور تولید کنن تا دیگه آدما نیاز به به کار گیری سوخت فسیلی نداشته باشن.

در میان صدها طرحی که روزنامه ارائه می شه شاید تنها بعضی به واقعیت برسه اما اگه انگیزه واسه ساخت یه وسیله وجود داشته باشه دیگه با هر روشی یه وسیله ساخته می شه. این دقیقا کاریه که مثال بارزش رو میشه”تری هوپ” دونست.

bike2

“تری” یه مهندس خودساخته س که سه سال زمان زندگی خود رو صرف تحقیق و البته ساخت یه دوچرخه خورشیدی کرده. اون تونسته پس از این مدت یه دوچرخه تموم الکتریکی طراحی کنه که احتیاجی به باتری نداشته و فقط با سلولای خورشیدی کار می کنه.

این دوچرخه که شکل عجیبی داره می تونه به سقف سرعت ۷ کیلومتر در ساعت برسه و البته این روزا طراح اون به دنبال راه حلی واسه افزایش سرعت و البته قشنگتر شدن دوچرخه می شه. تموم ایده پردازیا همه زیر ۱ کیلوگرم به دوچرخه اضافه کرده  و این واسه یه دوچرخه دست ساز بسیار ارزشکنده.

این طراح می خواد دوچرخه خود رو واسه تحقیقات بیشتر در اختیار شرکتای خودروسازی و البته موتورسیکلت سازی قرار و البته پس از اون شاید سفری طولانی رو شروع می کنه تا همه از ساخته اون با خبر شده و متعجب شن.

باشگاه خبرنگاران