ساخت آثار باستانی در ایرلند شمالی برای توسعه گردشگری!

«به یه نفر می گن در شهرتون آثار باستانی دارین؟ گفت نه ولی دارن میسازن.» این لطیفه قدیمی رو خیلی از ما در زمان کودکی خود شنیده ایم اما دولت بریتانیا تازگیا واسه پیشرفت گردشگری یکی از مناطق ایرلند شمالی تصمیمی گرفته که خیلی فرقی با ساخت آثار باستانی نداره. تصمیم اونا اختصاص ۲.۹ میلیون یورو واسه حفاظت از زندگی وحش و آموزش فرهنگ سنتی به ساکنان منطقه «لاف ارن» است.

۴۰۰ نفر از ساکنان این منطقه مهارت های قدیمی و سنتی کشور خود رو خواهند آموخت؛ مسائلی مانند گالی پوشی بر پشت بام ها، قایق سازی و نقالی. خیلی از این ساکنان، مطالبی رو می آموزند که شاید حتی واسه پدران اونا هم آشنا نباشه اما جزئی اساسی در زندگی نیاکانشان بوده و اونا هم با اشتیاق به یاد گرفتن این علم ها می پردازند. شهروندان “لاف ارن” می دانند که با تکیه بر این جاذبه های فرهنگی می تونن گردشگران بیشتری به منطقه خود جذب کرده و وضعیت اقتصادی خود رو بهبود بخشن.

این برنامه های آموزشی، فقط بخشی از پروژه نهادهای دولتی واسه پیشبرد گردشگری ایرلند شمالی است. علاوه بر اونا، راه های جدیدی واسه لاف ارن ایجاد می شه، مخفیگاه هایی واسه پرندگان وحشی ساخته می شه و پارک های جدیدی به وجود می آیند تا علاوه بر دسترسی بهتر گردشگران به شهر اونا، تشکیل جشنواره های و رویدادهای جور واجور هم آسون کردن شه.

گردشگری ایرلند شمالی

این ناحیه هم اینکه حدود ۱۰۰ بنای تاریخی داره که عمر بعضی از اونا به ۹۰۰ سال می رسد. با این حال، تا الان توجه کافی به اونا نشده و بسیاری رو به ویرانی می روند. این پروژه می خواد که از این بناها حفاظت کرده و شرایط رو واسه ورود گردشگران جفت و جور کنه. بناهای در حال تخریب یا تخریب شده هم بازسازی می شن تا هیچکدام از عامل های فرهنگی و تاریخی این منطقه از بین نرن.

بودجه این طرح رو «صندوق بخت آزمایی میراث فرهنگی بریتانیا» تامین می کنه. پاول مولان که مدیر این صندوق در ایرلند شمالیه، می گوید: ما با انجام این پروژه، نقش زیادی در حفاظت از مکانی منحصربه فرد داریم که پر از تاریخه و به ساکنان محلی کمک می کنیم دوباره با زیبایی پیش روی خود رابطه برقرار کرده و گردشگران بیشتری رو به منطقه خود جذب کنن.

گردشگری ایرلند شمالی

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *