تیر ۱۸, ۱۳۹۹

زیبایی و سلامتی در نوجوانی

alamto.com_healthy_tips_for_teenagers

هیچ شکی وجود نداره که زمان نوجوونی واسه بیشتر افراد می تونه خیلی سخت باشه. خیلی از ما از مشکلات پوستی مانند جوش و جوش رنج می بریم و حفظ سلامت و زیبایی می تونه در طول سالای نوجوونی خیلی سخت باشه.

با این حال، واسه داشتن زیبایی و سلامتی با چند راهنمایی به درد بخور در خدمت شما عزیزان هستیم. هر چند هر نوجوون به طور طبیعی در بدن و نوع پوست فرق داره، اما خیلی از راهنماییای زیبایی نوجوانان واسه همه قابل استفاده ان – و با پیروی از این راهنمایی شما می تونین دریابید که سطح انرژی و ظاهر فیزیکی می تونه به طور زیادی بهبود یابد.

نکات زیبایی نوجوونی

بهترین برنامه واسه زیبایی در نوجوونی چیه؟ اولین مسئله مهم اینه که یادتون باشه یه رژیم غذایی سالم و متعادل و انجام ورزش به خاطر بهبود ایستادگی و افزایش سطح انرژی و رسیدن به یه پوست عالی حیاتی هستن.

خیلی با اهمیته که مقدار زیادی میوه و سبزیجات رو در رژیم غذایی خود بذارین ، از خوردن غذاهای پر کالری و تنقلات تا جایی که امکان داره دوری کنین و آب زیاد بخورین. شما ممکنه از تغییر بزرگی که رژیم غذایی کوچیک میذاره حیرت زده  شید ، فقط با اضافه کردن کمی میوه به رژیم غذایی خود و قطع کردن مصرف نوشابه و دیگه غذاهای «منفی» (یعنی غذاهایی که شامل ویتامینا یا مواد معدنیه که به بدن کمک  نمی کنه ) می تونین یه قدم بلند در جهت اصلاح سبک زندگی نوجوونی وردارین.

شما لازم نیس کار خیلی سختی بکنین، فقط تلاش کنین یه تغییر کوچیک در رژیم غذایی روزانه خود بسازین و کم کم شما فرق رو می بینید.

تلاش کنین بیشتر ورزش کنین

ورزش هم واسه حفظ یه بدن و پوست عالی لازمه. بازم، فقط چند تغییر کوچیک در هر روز می تونه به بهتر شدن ایستادگی و افزایش سطح انرژی منجر شه، مثلا، تلاش کنین به جای به کار گیری اتوبوس و تاکسی پیاده روی یا دوچرخه سواری کنین، با گذشت زمان شما سالم تر میشین حتی باعث کاهش وزن هم می شه  و در دراز مدت تفاوتا معلوم می شه.

beauty

چیجوری در سنین نوجوونی قشنگتر باشیم؟

با گذشت زمان، شما در میابید که ورزش می تونه واسه حفظ درخشش و سلامت پوست به شما کمک کنه و مشکلاتی مثل لکه ها و حتی جوش رو میشه با ورزش کردن به طور منظم بهبود داد. تلاش نکنین در ورزش زیادتر از اندازه زیاده روی کنین، به خصوص اگه شما قبل از این تمرین نداشتین، بعضی وقتا پیاده روی می تونه به اندازه برنامه های ورزش سخت تر به درد بخور باشه.

رژیم زیبایی؟

خیلی از نوجوانان از مشکلات پوستی مانند جوش و یا جوش رنج می برن، که بیشتر به دلیل تغییر در هورمونا هستش. با اینکه بیشتر از ایجاد جوش و جوش نوجوونی نمیشه جلوگیری کرد ولی با به کار گیری یه روش زیبایی عادی شما می تونین ظاهر پوست خود رو بهتر کنین و از جوشای بیشتر جلوگیری کنین.

پیدا کردن یه کرم یا لوسیون مناسب واسه پوست یه نوجوون خیلی با اهمیته . اگه شما لکه، جوش یا جوش دارین، از صابونای سنگین و کرمای طبیعی و اجناس مراقبت از پوست معمولی دوری کنین. تلاش کنین برنامه ساده روزمره خود رو حفظ کنین و واسه رسیدن به یافته ها به بهترین شکل ممکن هر روز به اون معتقد باشین.

خیلی از نوجوانان به اشتباه جوشای خود رو دست کاری میکنن. اما واسه انجام دادن این کار هیچوقت وسوسه نشید! دستکاری همیشگی جوشای صورت می تونه در آخر باعث آسیب زدن به پوست و زخم دائمی می شه.

در صورت امکان، از یه محصول مناسب واسه نابود کردن جوش استفاده کنین. اگه شما دارای جوش و جوشای زیاد هستین واسه گرفتن مشاوره در مورد دارو به دکتر مراجعه کنین. با دنبال کردن نکات بالا خیلی راحت میشه زیبایی پوست خود رو به دست آورد و احساس خوبی در مورد خود داشته باشین.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

اختصاصی زیبایی صورت زیبایی پوست