مرداد ۱۸, ۱۳۹۹

زیبایی در ظاهر نیست، آنرا بهتر بشناسید!

زیبایی در ظاهر نیس

تاحالا چند بار شده که وقتی کسی رو می ببینن از روی ظاهر درمورد اون قضاوت کنین؟ یا چندبار باز بخاطر ظاهر دست رد به سینه کسی زده اید یا رفت وآمدتان رو با اون قطع کرده اید؟ اگه می ببینن که قضاوت هاتون درمورد آدم ها بیشتر از روی ظاهرشونه، فرصت آشنایی و مراوده با آدمایی باهوش، باحال و فوق العاده رو از خودتون گرفته اید.

در زیر به مزیت های نگاه کردن بالاتر از ظاهر خارجی یا فیزیکی افراد اشاره می کنیم.

  1. اختلافات رو قبول کنین.

قرار نیس همه از شما خوششون بیاد. در طول راه زندگی شما با شکل های جور واجور و اقسام آدم ها روبه رو می شید. بعضی قدبلند و بعضی قدکوتاهند. بعضی موهایی فر و بعضی موهایی لخت و صاف دارن. بعضی لاغر و بعضی چاقند. یکی ایرانیه و یکی افریقایی.

تلاش کنین واسه شناختن آدمها به چیزی بالاتر از ظاهرشون نگاه کنین. اگه تاحالا با کسی که ظاهر متفاوتی با شما داره مراوده نکرده اید، کمی روشنفکر باشین. به جای اینکه روتون رو از این افراد برگردونین، تلاش کنین اون رو بشناسین. درمورد آدم های جور واجور با فرهنگ های جور واجور اطلاعات پیدا کنین. هرچه اطلاعاتتون بیشتر باشه، تحملتان در برخورد با آدمها بیشتر هستش.

  1. اختلاف سلیقه در لباس پوشیدن ها رو قبول کنین.

ممکنه شما خوش پوش بودن رو دوست داشته باشین اما متوجه می شید که یکی از همکارانتون خیلی معمولی لباس می پوشد. به جای اینکه به این فکر کنین که اون به اندازه شما در کارش حرفه ای نیس یا تحصیلات و مهارت های کمتری نسبت به شما داره، شناختتان رو از اون بیشتر کنین.

شاید اون با لباس های معمولی تر راحت تر باشه یا شاید هم وسع خرید لباس های بهتر رو نداره یا اینکه مدل لباس پوشیدنش در رابطه به فرهنگی باشه که در اون بزرگ شده. با شناخت بیشتر، درکتون از آدم ها و فرهنگ های جور واجور بیشتر شده و بهتر می تونید با آدمهای جور واجور کنار بیایید.

  1. چیزی که فرای بهداشت افراده رو درک کنین.

وقتی کسی بوی بدنی قوی، موهای چرب یا لباس های پاره و کثیف داره، در اولین برخورد تلاش می کنیم نگاهمون رو از اون دور کنیم. اما تلاش کنین به چیزی بالاتر از وضعیت ظاهری اون افراد نگاه کنین. شاید واسه خریدن صابون، شامپو، عطر یا لباس نو پول ندارن. به جای اینکه خیلی راحت و بی توجهی از کنار اونا رد شید، وقت بذارین و به داستان زندگی اونا گوش کنین.

ممکنه بشنوین که تازگیا بی خانمان شده ان. شاید بتونین کمکی به اون بکنین یا اون رو به یکی از موسسات پشتیبانی از نیازمندان معرفی کنین.

  1. ناتوانی جسمی نمی تونه ملاک مناسبی باشه

بعضی وقتا وقتی کسی رو با با ویلچیر یا کسی که از سمعک استفاده می کنه یا عصای نابینایی دستش گرفته می ببینن، ناراحت می شید. اونایی که ناتوانی جسمی دارن، قبل از هر چیز آدم ان و این اون چیزیه که باید روی اون تمرکز داشته باشین.

درست مثل آدمایی از گذشته های فرهنگی و قومی خاص، باید تلاش کنین درمورد ناتوانی های جور واجور هم بیشتر بدونین. هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشین، در برخورد با این افراد راحت تر هستین.

هممون فقط یه قدم با هرگونه تصادف یا اتفاقی که ممکنه منتهی به ایجاد یه ناتوانی جسمی در ما شه، فاصله داریم. پس بهتره با شکل های جور واجور و اقسام ناتوانی ها اشنایی داشته باشیم. وقتی با افراد با نیازای جور واجور راحت تر شدید، تمرکزتون به جای اون ناتوانی بیشتر روی خصایص داخلی اون افراد منعطف می شه.

ظاهر ما هر طور که باشه، هر طور که لباس بپوشیم، هر قدر که به بهداشت شخصی مون توجه داشته باشیم یا اینکه ناتوانی جسمی داشته باشیم یا نداشته باشیم، هممون دوست داریم بقیه چیزی که درونمون هست رو هم ببینن. هممون استعدادها، توانایی ها و مهارت های خاص خودمون رو داریم که دوست داریم بقیه به اون توجه کنن.

اگه خودتون دوست ندارین بقیه فقط از روی ظاهر درمورد شما قضاوت کنن، تلاش کنین روی ترس ها، ناراحتی ها و بقیه مسائلی که باعث می شه نتونین با افراد خاص آشنا شید، کار کنین. هرچقدر راحت تر با آدم های جور واجور مراوده کنین، بیشتر می تونید زیبایی داخلی افراد رو درک کنین.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

روانشناسی مردمون