مرداد ۱۸, ۱۳۹۹

زیبایی درونی چیست و چگونه به آن برسیم؟

WOMAN-HAPPY

در واقع هممون آدم هستیم و به یه اندازه قشنگتر؛ اگه کوچیکترین شکی در مورد زیبایی خودتون دارین باید همین امروز اونو تغییر بدین.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ واسه اینکه قشنگتر باشین، احتیاجی به لباسای مد روز، کیفای ساخته دست و جواهرات شیک ندارین، در واقع تموم اون چیزی که نیاز دارین، اینه که به بدن و ذهنتون عشق بورزید و به اونا اهمیت بدین. واسه این منظور این کارا رو پیگیری کنین:

۱. در مورد خودتون مثبت فکر کنین

اگه بقیه ظاهر شما رو نقد می کنن، یا اون چیزی که نیستین رو براتون آرزو می کنن، نظرات گستاخانه اونا رو ندیده گرفته و رؤیاهای خودتون رو دنبال کنین.

خودتون رو در آینه نگاه کنین و چیزایی که در مورد خودتون دوست دارین رو پیدا کنین، بعد اونا رو با صدای بلند بگید. تلاش کنین چیزایی رو که تا بحال به اونا توجهی نداشتید رو هم پیدا کنین، مانند شخصیت برتر یا حتی لبخند زیباتون. بعضیا شاید هوش خود رو دوست داشته باشن، نه فقط در درس و مشق، بلکه در خلاص شدن از وضعیتای سخت. تلاش کنین بخاطر اون چیزی که هستین به خود عشق بورزید، نه اون چیزی که بقیه توقع دارن شما اونطور باشین.

۲. بهداشت رو رعایت کنین

با رعایت بهداشت، می تونی از اینکه سالم هستین احساس غرور کنین، این به این معنیست که شما احتیاج دارین خوب از بدنتون مراقبت کنین. در این مورد، بهداشت به این معنیست که هر چقدر می تونین استحمام کنین، دندون هاتون رو مسواک کرده و نخ دندون استفاده کنین، ناخنای دست و پاتون رو همیشه تمیز و مرتب نگاه دارین، موهاتون رو شونِه کنین و هر زمان که از خونه خارج میشین کرم ضد آفتاب بمالید.

۳. واسه هر آب و هوا، لباس مناسب بپوشید

شک نداشته باشین اگه در آب و هوای برفی تاپ و شلوارک بپوشید، سرمازده میشین! (مترجم: کنایه از اینکه زیبایی در پوشش رو فدای چیزای دیگه نکنین)

۴. تربیت داشته و با شخصیت باشین

رعایت ادب و شخصیت خیلی مهمه، مخصوصا در روابط دوطرفه.

۵. به بقیه نشون بدین که شما توجه دارین

خودتون رو در جمعا قاطی کنین، به یه فقیر کمک کنین، حتی یه کار خیلی ساده انجام بدین تا زندگی رو واسه بقیه ساده تر کنین، مثلا درب رو واسه بقیه نگاه دارین یا اینکه با مهمون کردن کسی به وعده ناهار، اونو غافلگیر کنین.

۶. زیباییای دور و بر خود رو پیدا کنین

مثلا، در طبیعت یا در آدمای دیگه زیباییا رو پیدا کنین. یه شخص قشنگتر، قادر هستش تا به هر مشکلی بخنده. با بقیه بدجنسی نکنین، تلاش کنین خوبیای اونا رو ببینین. همیشه یادتون باشه که قضاوت نکنین، اگه شما عاشق خودتون هستین، باید بیاموزید که به بقیه هم بخاطر چیزی که هستن عشق بورزید.

۷. خودتون رو بخاطر بقیه تغییر ندین

شما، شمائید! و در آخر ناچار به پذیرش این موضوع میشین. پس به خودتون، بخاطر خودتون عشق بورزید، بخاطر نگاه خوبتون به جهان و جهانیان، بخاطر اینکه بقیه هم واسه شما مهم هستن نه فقط خودتون و بخاطر اینکه می خواین خودتون باشین.

۸. لبخند بزنین و احساس زیبایی کنین

بخندین! لبخند بزنین. این کار، چیزای خوب رو به سمت شما جذب می کنه. به دنیا روی باز نشون بدین، به چیزای جدید و به زیبایی درونتون. مثبت باشین، بخاطر اینکه چیزای خوب، به آدمای خوب داده می شه. خندیدن به شما شادی می بخشه. اگه شما بخندین و لبخند به لبانتان باشه، خواهید آموخت چیجوری عاشق خودتون باشین.

۹. با انتخاب آرامش، استرس و خشم رو از بین ببرین

یه توپ ضد استرس همراه خود داشته باشین و هر زمان که کسی شما رو عصبانی کرد سه بار اونو فشار داده، بعد به کارتون ادامه بدین، انگار که آب از آب تکون نخورده!

داشتن شخصیت خوب واسه اینکه در درونتون احساس زیبایی کنین، خیلی مهمه. اگه شما به بقیه حس خوب بدین، اتفاقی که می افته اینه که شمام احساس خوبی پیدا می کنین. وقتی از درون احساس زیبایی کنین، نه فقط اعتماد به نفستون زیاد می شه، بلکه بقیه هم شما رو الگو قرار میدن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

مجله تناسب اندام چیجوری