مهر ۳, ۱۳۹۹

زیباترین کلیساهای اسپانیا

قصد خرید تور اسپانیا رو دارین؟ پیشنهاد میکنیم کلیساهای اسپانیا رو به عنوان یکی از مقاصد گردشگری خود انتخاب کنین.

اسپانیا واسه موارد بسیاری مشهور و شناخته شده. بعضی از این موارد در برگیرنده رقص فلامنکو و paella است. اسپانیا هم اینکه کشوریه که پس زمینه کاتولیک بسیار قوی داره و بعضی از کلیساهایی که در این کشور پیدا میشه در جهان بهترین هستن. اینکه شما فرد مذهبی هستین یا خیر زیاد مهم نیس.

اگه در سفری که به اسپانیا دارین از دیدن کلیساهای موجود در اون صرف نظر کنین حتما ضرر می کنین. در این مقاله همراه ما باشین تا بعضی از کلیساهای قشنگتر و منحصر به فرد اسپانیا رو با هم مرور کنیم.

 1. کلیسای جامع مالاگا:

کلیسای جامع مالاگا بین قرنای شانزدهم و هجدهم ساخته شده و از برنامه رنسانس واسه ایجاد چیزی که امروزه نکته کانونی شهره بهره مند شده. این کلیسا در اصل در دیواره های مالاگا واقع شده و با آثار هنری متنوعی پر گشته.

وقتی که از سمت باروک وارد میشین می تونین سنگای تراشیده شده باحال و نقاشیای جور واجور اونو تشویق کنین. با کمال تعجب برج جنوبی هنوز تکمیل نشده.

 1. کلیسای جامع زامورا:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع زامورا-zamora_cathedral

در کنار رودخانه دوئرو، کلیسای جامع زامورا واقع شده که قدمت اون به قرن دوازدهم برمیگرده. این کلیسا به سبک رمانسک ساخته شده. در طول بیشتر از ۹۰۰ سال گذشته، موارد زیادی به ساختار اون اضافه شده. مثلا ایوانی به اون اضافه شده که زیبایی اونو بیشتر می کنه.

نمای خارجی کلیسای جامع زامورا باورنکردنی و حیرت انگیزه اما چیزی که در داخل اون پیدا می کنین بیشتری از همه موارد شما رو حیرت زده می کنه. مجموعه بزرگی از آثار هنری در اختیار بازدید کنندگان قرار داره که این مجموعه در برگیرنده نقشای برجسته س.

 1. کلیسای جامع آویلا:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع آویلا-avila_cathedral

کلیسای اویلا از دیگر ساختارهای مذهبی که در این لیست هست متمایزه چون به عنوان یه قلعه هم وظیفه خود رو خوب انجام داده. ساخت و ساز این کلیسا واسه اولین بار در قرن یازدهم شروع شد و با وجود دیواره های عالی به عنوان قلعه هم ازش استفاده گردید.

سبک و استایل این کلیسا تاثیر بسیار خوبی از کلیسای جامع ساخته شده در فرانسه گرفته و به عنوان اولین نمونه از معماری گوتیک در اسپانیا شناخته می شه. از اونجایی که این کلیسا هنوزم به دیواره های دور و بر وصله، مقصد خوبی واسه بازدید کنندگانیه که به دنبال عکسای جذاب و حیرت انگیزند.

 1. Santa Maria la Real de Covadonga:

کلیساهای اسپانیا,11-santa_maria_la_real_de_covadonga

این کلیسا بیشتر از اینکه یه کلیسا باشه مثل کاخیه که در داستانای افسانه ای از اونا یاد می شه. این کلیسا یه بنای منحصر به فرد و زیباست که از دیدن ان سیر نمی شین. این کلیسای نئو-رمانسک در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده و به لطف رنگ طبیعی سنگ آهنکایی که در ساخت اون استفاده شده رنگ صورتی زیبایی داره.

با وجود دو مناره دوقلو وپس زمینه زیبایی از تپه های سرسبز، Basilica de Santa Maria la Real de Covadonga شک نداشته باشین یه مقصد توریستی عالی هستش.

 1. کلیسای جامع سگوویا:

آخرین کلیسایی که به سبک گوتیک در اسپانیا ساخته شده کلیسای جامع سگوویاست. ساخت و ساز این کلیسا در قرن شانزدهم شروع شد و براساس برنامه و طرح معماری به نام Juan Gil de Hontañón ادامه پیدا کرد. این کلیسای جامع درست در مرکز شهردار پلازا در سگوویا واقع شده و همین امر موجب می شه این بنا بخشی از تاریخ و هویت شهر باشه.

سه ورودی به این کلیسای جامع هست اما چیزی که اونو برجسته و جدا می کنه محراب باورنکردنی و حیرت انگیزیه که از قرن هجدهم به یادگار مونده و از برنز و مرمر ساخته شده.

 1. کلیسای جامع سانتا ماریا در پالما:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع سانتا ماریا در پالما

در جزیره Palma de Mallorca، یه کلیسای جذاب و خیره کننده قرار داره که به اون کلیسای جامع سانتا ماریا میگن. این کلیسا در میان افراد محلی با عنوان La Seu شناخته شده و ساخت و ساز اون در قرن سیزدهم شروع گشته. این بنای عجیب در سال ۱۶۰۱ تکمیل شده.

این کلیسای جامع در مکان مسجد اهالی شمال آفریقا ساخته شد و یکی از بلندترین کلیساهاییه که در اسپانیا پیدا میشه. طراحی اون ترکیبی جدا از هم از کاتالان و گوتیکه اما در اوایل قرن بیستم، تغییرات ظاهری از راه گائودی روی اون اجرا شده.

 1. معبد Expiatori del Sagrat Cor:

کلیساهای اسپانیا,معبد Expiatori del Sagrat Cor

معبد با شکوه Expiatori del Sagrat Cor که در زبون انگلیسی با عنوان کلیسای شفاعت آمیز قلب مقدس عیسی مسیح شناخته شده، در بارسلونا و درست در قله کوه Tibidabo ساخته شده. این معبد یکی از مکانای جدیدیه که در سال ۱۹۵۰ بعد از یه روند ساخت و ساز طولانی تکمیل شد.

این کلیسا طراحی رمانسک داره و از سنگ ساخته شده. تزیینات زیادی در این کلیسا هست که می تونین از دیدن اون لذت ببرین.

 1. Basilica of Our Lady of the Pillar:

این بنا یکی از ساختارهای قابل توجه در این کشوره و یکی از مواردیه که در اسپانیا مورد توجه و احترام افراده. سبک معماری این کلیسا ترکیب عجیبی از روکوکو، باروک و نئوکلاسیکه. قسمت داخلی این کلیسای قشنگتر میزبان نقاشیای فرانسیسکو انگار هستش.

 1. کلیسای جامع تولدو:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع تولدو-toledo_cathedral

شاید بشه گفت مشهورترین کلیسای گوتیک در اسپانیا کلیسای جامع تولدوست که ساختار قشنگتر و طراحی منحصر به فردی داره. این بنا با سنگ آهک سفید ساخته شده و یکی از باارزش ترین ساختارهاییه که در این کشور پیدا میشه.

وجود این سنگ آهکای سفید باعث درخشش نور می شه. جریان نور طبیعی که از راه گنبدهای باز وارد اون می شه بر این اثر اضافه می کنه. گنجینه موجود در این کلیسا یکی از بخش هاییه که باید از اون دیدن کنین.

به لطف مجموعه چشم نوازی از سنگای قیمتی که در این گنجینه هست، بازدید کنندگان جور واجور از سرتاسر جهان واسه دیدن اون میان.

 1. کلیسای جامع بورگوس:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع بورگوس-burgos_cathedral

با اینکه کلیسای جامع بورگوس در قرن سیزدهم راه اندازی شد اما تا قرن شانزدهم روند ساخت اون تکمیل نگردید.

ساخت و ساز طولانی این بنا ارزش منتظر بودن رو داشت. نتیجه پایانی یه کلیسای گوتیک قشنگتر و منحصر به فرد بود. این بنا به مریم مقدس اختصاص یافته و دارای منارهای هشت ضلعی غیر طبیعیه.

همین امر موجب شده این کلیسا از بقیه کلیساهای موجود در اسپانیا جدا باشه. از بیرون، می تونین نمای موجود و صدها مجسمه ای که از قدیسین و شخصیتای کتاب مقدس ساخته شده رو تشویق کنین.

 1. کلیسای جامع Santiago de Compostela:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع Santiago de Compostela

این بنا تاریخ بسیار غنی داره. این کلیسای کوچیک در قرن یازدهم ساخته شد. معماری رمانسک کلیسای جامع Santiago de Compostela قابل توجه و جالبه و نشونه تاریخی قرون وسطیه.

 1. کلیسای جامع سویل:

کلیسای جامع سویل که با عنوان کلیسای سنت مری در کنار دریا هم شناخته شده، یه ساختار گوتیک استثنایی و خاص هستش و بزرگترین کلیسایی است که در جهان پیدا میشه.

این بنا در قرن شانزدهم ساخته شد و در مرکز شهر سویل قرار داره. به همراه منارها و تزیینات زیبایی که در اون به کار رفته، بسیار قشنگتر و حیرت انگیزه و ارزش بازدید رو داره.

این بنا محل پایانی تدفین کریستوفر کلمب جستجو کننده مشهور هم هستش.

 1. Sagrada Familia:

کلیساهای اسپانیا,Sagrada Familia

مطمئنا ساگاردا فامیلا(Sagrada Familia) یکی از مشهورترین کلیساهایی است که به لطف سازنده اون یعنی آنتونی گائودی در بارسلونا هست. ساخت و ساز این بنا در سال ۱۸۸۲ شروع شد و هنوزم یه پروژه در حال اجراست.

این کلیسا از بقیه کلیساهای کلاسیکی که در اسپانیا هست فرق داره. کلیسای ساگاردا فامیلا با عناصر سبک هنری نوو( هنر نو) ساخته شده. امروزه این کلیسا یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی در شهر بارسلونا حساب می شه و بازدید از اون واسه عموم ازاده.

 1. Mezquita of Cordoba:

کلیساهای اسپانیا,Mezquita of Cordoba

کلیسای جامع Mezquita یکی از ساختارهاییه که تاریخ بسیار عجیبی داره. بخشی از ساختار اون به قرن هفتم برمیگرده که به عنوان کلیسای Visigoth خدمت می کرد.بعدا این ساختمون به مسجد مسلمانان تبدیل شد و فقط در قرن سیزدهم دوباره به مذهب کاتولیک پس فرستاده شد.

این بنا نمونه اصلی از معماری اهالی شمال آفریقاست وگنبدهای بلندی داره. شبستان رنسانس در قرن ۱۶ اضافه شد.در این بنا میشه سبکای معماری جور واجور و هارمونی خوبی بین مذاهب جور واجور رو دید.

دیدنی ترین مکانای اروپا

تور یه روزه بارسلونا کجا بریم؟ بهترین جاهای دیدنی بارسلونا

اختصاصی تور اسپانیا جهانگردی کلیسا