مرداد ۱۸, ۱۳۹۹

زیباترین و پر بازدید‌ترین پارک دنیا کجاست + عکس

سازمان جهانی توریسم تازگیا فهرستی از زیباترین مکانهای ساخت بشر که عامل موثری در جذب گردشگر داشته، معرفی کرده. در بالاترین جایگاه این لیست “پارک کوکنهوف” هلند قرار داره.

به گزارش دادنا و به نقل از خبرگزاری سی.ان.ان، این پارک به عنوان زیباترین پارک مصنوعی ساخت بشر که تونسته به عنوان یکی از پربازدیدترین مکانهای گردشگری دنیا در سالهای گذشته هم باشه، معرفی شد.

این سازمان بین المللی در معرفی این پارک، “کوکنهوف” رو یکی از تحربهای موفق بشر واسه رونق گردشگری معرفی و اشاره کرده هلند تونسته از گل لاله که بومی این کشور نیس و زادگاه اون آسیای میانه س به عنوان وسیله موفقی واسه پیشرفت اقتصاد خود استفاده کنه.

در “پارک کوکنهوف” که بزرگترین پارک گل دنیا هم هست، هرساله هفت میلیون گل در این باغ سی و دو هکتاری کاشته می شه. کوکنهوف در نزدیکی شهر هارلم واقع شده و سراسر باغ، ۸۷ گونه درخت به تعداد دو هزار و ۵۰۰ اصله رو در خود داره.

این پارک به “پارک اروپا” هم معروفه و گذشته باغ کوکنهوف به سده پونزده میلادی برمیگرده. وقتی که باغ، منبع جفت و جور مصارف گیاهی واسه ساکنان یه قلعه هم بود. در سده نوزدهم این منطقه به صورت یه باغ طراحی شد و در آخر در سال ۱۹۴۹ به تلاش شهردار لیسه (شهر کوچیکی که باغ در اون واقع شده)، کوکنهوف به شکل الان اش درآمد.

هلند الان بزرگترین صادر کننده گل در دنیاس. “پارک کوکنهوف” هم بیشتر از ۵۰ ساله که بزرگترین نمایشگاه طبیعی گل در دنیاست.

این باغ گل، تعدادی از جوایز مهم گردشگری در اروپا رو به خود اختصاص داده و هرساله میزبان تعداد زیادی جشنه.

گردانندگان باغ کوکنهوف در کنار توجه به کوچیکترین جزییات در این باغ کوشیده ان به امور رفاهی بازدیدکنندگان هم توجه داشته باشن. گستردگی باغ و حدود ۱۵ کیلومتر راه های خاص پیاده روی، وقتی حدوداً چهار ساعته واسه قدم زدن در باغ طلب می کنه. به جز ورودی، در چندین بخش دیگه از باغ، میوه و نوشیدنی و هم اینکه نیمکت هایی واسه استراحت بازدیدکنندگان در دسترسه. در مرکز باغ هم بخشی که گلخانه ای بزرگ به نام شاهزاده ویلهم الکساندر، ولیعهد الان هلند نامگذاری شده، یه رستوران تقریبا بزرگ ساخته شده.

 

دادنا عکس پارک قشنگتر