مرداد ۲۵, ۱۳۹۹

زیباترین و برترین تالارهای اپرا در جهان+عکس

Royal Opera House, London

اگه عاشق اپرا هستین پس بهتره ۵ مقصد گردشگری زیر رو در برنامه های خود اضافه کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ اپرا آمیزه ای از موسیقی و نمایشه و از شکل های جور واجور فاخر موسیقی باستانی هستش.

هنر اپرا روی صحنه هایی به اجرا درمی آید که ویژگیا خاصی داشته باشن و قادر به نمایش گذاشتن همه عناصر این هنر باشکوه باشن. در جهان چندین تالار اپرا با این ویژگیا هست که ما در این مطلب به تعدادی از اونا می پردازیم. پس با ما همراه باشین.

Paris Opéra، پاریس، فرانسه

این تالار اُپرا در سال ۱۸۷۵ با طاق و ساختاری بسیار قشنگتر و جذاب ساخته شده. سالن اون واسه باله و اُپرا مناسب بوده و الان خیلی از برنامه های تشریفاتی جهان در این تالار برگزار می شه. از نمای مرکزی این سالن، چشم انداز فوق العاده ای از شهر پاریس دیده می شه. تموم قسمت های داخلی این بنا با الهام از معماری دوران امپراطوری دوم فرانسه ساخته شده و در سال ۱۹۶۲، فرسکو یا دیوارنگاری جدید در قسمت مرکزی سقف اون ایجاد شده و زیبایی تالار رو دوبرابر کرده.

تالار اُپرای سیدنی، استرالیا

این تالار اُپرا در سا ل ۱۹۷۳ در شبه جزیره ای در بندر سیدنی گشایش شده اولین اجرای عمومی اون، نمایش جنگ و صلح Prokofiev بوده. این تالار اُپرای معاصر، چشم اندازه ها و نماهای دیدنی داره که دریایی پُر از قایق های بادبانی قشنگتر از اون جمله س. نمای خارجی این تالار که بوسیله Jørn Utzon طراحی شده به گونه ایه که بازدید کننده یه سری ورقه صدفی شکل روی هم رفته رو مثل بادبان ها میبینه. هر سالن با چوب های مختلفی که کیفیت صوتی تالار رو پیشرفت داد و ظاهر اون رو قشنگ تر می سازه، قاب بندی شده. زیبایی این تالار در حدیه که خیلی از گردشگران، نه واسه اپرا بلکه فقط واسه بازدید از بنای این سالن به اون مراجعه می کنن.

سالن Bolshoi، مسکو، روسیه

این سالن دارای یکی از حیرت انگیزترین ارکستر سمفونی های دنیاس. این مکان یکی از سالن های برتر روسیه هستش که از جنگ، آتیش سوزی و انقلاب جون سالم به در برده. Bolshoi، در سال ۲۰۰۵ به خاطر بازسازی داخلی تعطیل شد و در پاییز ۲۰۱۱ دوباره بازگشایی شد. رواق نئوکلاسیک زرق و برق داری با یه مجسمه آپولون در قسمت ارابه مزین و آراسته شده و این ویژگی شکوهی دوبرابر واسه این بنا ایجاد کرده و بازدیدکنندگان استقبال خاص ای از اون می کنن. چهار تراس و یه گالری در قسمت بالا ارکستر رو محاصره کردن. سکوی زیبای Bolshoi بیشتر به خاطر گروه باله تشویق برانگیزش، معرفی می شه.

Yuri Grigorovich برنامه های حیرت انگیزی واسه رقص باله در دریاچه قو، روماندا و عصر طلایی برگزار می کنه.

تالار اُپرای رویال، لندن، انگلیس

از اوایل قرن ۱۸ تنها یه تالار اُپرا در مکان الان تالار اُپرای رویال در Covent Garden قرار داشت. ساختمون فعلی در اصل سومین ساختمانیه که در این مکان بنا شده. George Handel، تعدادی از اُپراها مانند oratoriosرا منحصراً واسه این مکان نوشته. ایشون از سال ۱۷۳۵ تا زمان مرگش یعنی سال ۱۷۵۹، اجراهای فصلی منظمی در تالار اُپرای رویال به نمایش گذاشته و اولین اُپراهای اون همیشه در این مکان به اجرا دراومده.

La Scala، میلان، ایتالیا

می توان تالار Teatro alla Scala در میلان در ایتالیا رو از محبوب ترین تالار اُپراهای جهان هستش. نام این سالن مستقیماً با اشاره به کلمه اُپرا گرفته شده. کانال مقعری که زیر کف چوبی ارکستر قرار داره، از ویژگی های چشمی این تالار بوده و گفته می شه که به آکوستیکای حیرت انگیزی مجهز می باشه. این تالار در سال ۱۷۸۸ ساخته شده و بیان کننده استعدادهای فراموش نشدنی آدمایی چون Bellini، Rossini، Verdi و Donizetti می باشه.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت