مهر ۵, ۱۳۹۹

زیباترین معابد چین باستان

  1. معبد اسب سفید

معابد چین,معبد اسب سفید-white_horse_templeتور چین

سنت میگه معبد اسب سفید اولین معبد بودایی ساخته شده در چین بود. معبد باستانی، که در سال ۶۸ میلادی ساخته شده، فقط در خارج از دیواره های پایتخت شرقی هان قرار داره. این بازدید واسه گردشگران غربی آسونه چون تموم نشونه ها در ماندارین و انگلیسی هست. معبد اصلی بارها در طول سالها، مخصوصا در دوران سلسله مینگ و چینگ، در دهه ۱۹۵۰ و تازگیا در سال ۱۹۷۳ پس از انقلاب فرهنگی، تعمیر شده. سالنای زیاد به باغای وحش و گالری در این معبد قشنگتر باز می شه. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین مجسمه های قشنگتر مانند دو شیراساطیری در ورودی، Jade Buddha، و Sakyamuni مشهور جهان و Maitreya بوداها هم در معبد هست.

  1. غار بزرگ گوزن وحشی

این معبد در طول سلسله تانگ در ۶۵۲ درست شده که ۷ طبقه س. این معبد در طول صدها سال بارها بازسازی شده و در اصل پنج طبقه بوده. یکی از اهداف ساخت این معبد، به کار گیری اون به عنوان خونه مجسمه های بودا که از هند آورده می شدن بود. ارزش داره به این ساختمون باستانی سفر کنین و تغییرات اونو به محیط مدرن ببینین. هم اینکه بازار در هوای بازم در جنوب هست.

  1. معابد سرزمین Longmen

معابد چین,معابد سرزمین Longmen

۲۳۰۰ غارنورد به صخره های سنگ آهک که تقریبا تو یه مایلی استان هنان قرار دارن سفر می کنن. در غارها نمونه های برتر جهان از هنر چینی از سلسله شمالی وای و تانگ (۹۰۷- ۳۱۶) دیده می شه. یه سری از پله های فلزی و سنگ آهک می تونه شما رو به غارهایی که در بالای صخره هستن برسونه تا بتونین تموم ۱۱۰،۰۰۰ مجسمه، ۶۰ مقبره و ۲۸۰۰ کتیبه رو ببینین. مجسمه ها و بوداا از سنگ آهکی ساخته شدن که دامنه تپه رو تشکیل میدن. این صخره ها بالای رودخانه یی واقعه.

  1. معبد لاما

درست در وسط ستون بودایی در پکن، معبد لما دیده می شه. این معبد محل اقامت قبلی امپراتور یونگ ژنگ بوده که در سال ۱۷۴۴ به لاماسی تبدیل شد. اگه فقط می تونین یه معبد رو در چین ببینین حتما معبد لاما رو انتخاب کنین. این معبد معروف ترین معبد بودایی تبتی در خارج از تبته. معبد لاما، در قلب یکی از بزرگترین شهرهای چین است که دارای نقاشیای نفس گیر، نمایشگاه ۱۸ متری (بودایی ۶۰ فوت) در تبت، مجسمه های تانتری، نجاری دست ساز و سقفای خیره کننده ایه. معبد به پنج سالن بزرگ تقسیم شده.

  1. معبد شائولین

معابد چین,معبد شائولین-shaolin_temple

معبد شائولین معبد اصلی مدرسه بودایی ۱۵۰۰ ساله شائولینه. معبد و مدرسه همیشه هدف حملات در طول صدها سال بوده، آخرین مأموریت در سال ۱۹۲۸ وقتی که مدرسه آتیش گرفت، بود. سالنای باقی مونده واسه توریست هامدرن شدن. امواج مسافران هر ساله سالن این معبد رو پر می کنن. شائولین، واسه آدمایی که هنر رزمی رو تمرین می کنه مکانی مناسبه. هم اینکه مرکز آموزش وو شو هم هستش. می تونین به یه حیاطی که پر از تازه واردان کونگ فوه هم سر بزنین.

  1. جوخان

شما از کنار زائران بودایی که در خارج از معبد یوکوهانگ باستانی در مرکز تبت قرار دارن می گذرید. اونا واسه عبادت مجسمه ۱،۳۰۰ ساله مرکزی طلایی بودا اومده ان. معبد توسط مدرسه Gelug نگهداری می شه، اما همه فرقهای جور واجور بودایی رو قبول می کنن. سقف طلای خیره کننده این معبد دو طبقه دارای ظاهری قشنگتر و بی نظیره. در صبح هنگام به معبد مراجعه کنین در این زمان معبد در دسترسه. در بعد از ظهر، بخش معبد خاموشه و فقط از راه گیتا میشه دید.

  1. صومعه آویز

معابد چین,صومعه آویز-hanging_monastery

این صومعه به صخره ای صخره ۷۵ متری (۲۴۶ پا) آویزون شده. خونهای ظاهری زیبای بودایی با پایه های طولانی به سمت صخره ها مجهز شدن. پلای باریک و راهروهای کوچیک این خونها رو به پرستش وصل می کنن، اما شما نمی تونین به مدت طولانی بازدید کنین. تعداد زیادی بازدیدکنندگان، تاثیر پایه ساختمون رو کم می کنه. Hengshan در سال ۴۹۱ ساخته شده. واقعیت اینه که این مدت باعث تعجب معماری می شه

  1. معبد بهشت

معروف ترین معبد در چین، معبد بهشته که ​​از دید فنی یه معبد نیس. این معبد یه محرابه. اما راهبان و عبادت کنندگان رو اینجا پیدا نمی کنین. اما معماری اون در قلب پکن خیره کننده س. باغ متساوی دارای ورودیای چهار نقطه قطب نمایه. باغ در داخل به طور جدی در بخشای خطی نگهداری می شه تا ناقص بودن طبیعت رو نابود کنه. سالنای معبد شدیدا تحت تاثیر باغا قرار می گیرن. ساختمانا دور هستن در حالی که پایهاشون مربعه تا نشون دهنده باور قدیمی که بهشت ​​و زمین مربعه، باشه.

ویژگی برجسته این مکان، پارک سالن عبادت یه ساختار قشنگتر با سقف چتر ناهار خوری سه گانه ای که در تراس مرمر سه لایه نصب شده. گردشگران هم اینکه جذب دیواره ها شدن که در اون میشه از یه سمت به سمت دیگه نگاه کرد و حیرت زده شد. کل ساختار کنفوسیوس واسه یه امپراطور شناخته شده به نام “پسر بهشت” ساخته شده بود که از محراب واسه دعا کردن واسه فتنه مردم خود استفاده کرد.