مهر ۳, ۱۳۹۹

زیباترین معابد جین در هندوستان+عکس

جین دینیه که صلح طلبی و راه بدون خشونت رو نسبت به تموم موجودات زنده تجویز می کنه. با در نظر گرفتن جین هدف از زندگی خنثی سازی اثرات منفی سرنوشت از راه تصفیه روحی و جسمیه. این روند منتهی به آزادی همراه با صلح داخلی طبیعی بزرگه.

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ در حدود ۴.۲ میلیون نفر در هند و در حدود ۶ تا ۱۲ میلیون نفر پیرو جین در سراسر جهان هست. معبد جین با در نظر گرفتن اینکه در چه جایی در هند قرار داره به نام دراسار یا مندیر شناخته می شه. اون ها معمولا از سنگ مرمر ساخته شده ان که در لیست زیر معابد عجیب جین در هند رو معرفی می کنیم.

  1. لال مندیر

لال مندیر درست در مقابل لال قلعه بزرگ واقع شده که قدیمی ترین و شناخته شده ترین معبد جین در دهلی جدیده. معبد در اصل در ۱۵۲۶ ساخته شده و در گذشته دچار تغییرات و اضافات زیادی شده و در اوایل قرن ۱۹ پیشرفت داده شد. معبد ماسه سنگ قرمز هم به عنوان لال مندیر شناخته شده.

Lal-Mandir

  1. سوناگیری

شهر کوچیک سوناگیری (به معنی قله طلایی) روی تپه ای در مرکز هند واقع شده. چند معبد جین سفید بی عیب در دور و بر سوناگیری پراکنده شده. زائران و گردشگران واسه بالا رفتن نیاز به گذروندن ۳۰۰ پله با پای برهنه دارن. که مسافران در بالا می تونن تعداد بی تعدادی از معابد سفید و دیگه معابد رو ببینن.

هندوستان Sonagiri

  1. معابد جین خاجوراهو

روستای خاجوراهو یکی از محبوب ترین است. این مجموعه به خاطر مجسمه سازی وابسته به عشق شهوانی خود که در قرون وسطی تراشیده شده ان مشهوره. معابد در طول ۲۰۰ سال، از ۹۵۰ تا ۱۱۵۰ در طول حکومت چندلا ساخته شد. خاجوراهو خونه ی جامعه بزرگ و شکوفای جین بود. جین ها در سمت شرق شهر زندگی می کردن و تعدادی از معابد جین در این بخش از خاجوراهو سالم باقی مونده ان. دو عدد از معابد بزرگ هنوزم در وضعیت خوبی از نظر سالم بودن وایس تاده ان.

  1. گوماتارایا

مجسمه کامل گوماتارایا روی تپه ای در شهر سراوانابلگولا قرار داره. گوماتارایا پسر دوم پروردگار آدیناتا بود. مجسمه سنگی کامل با ۱۷.۳۸ متر ارتفاع به عنوان یکی از بزرگ ترین مجسمه کامل در جهان شناخته می شه ؛ در حدود سال ۹۸۳ میلادی بوسیله چاواندریا، وزیر پادشاهی گانگا ساخته شده. در هر ۱۲ سال یه بار از جشنواره ماهامستاکابشیکا مجسمه گوماتارایا در شیر، کشک، روغن، زعفران و طلا و سکه غرق می شه.

دیدنیای هند Gomateshwara Temple

  1. معابد دیلوارا

معابد دیلوارا در نزدیکی کوه ابو قرار داره و واسه استفاده خیره کننده خود از سنگ مرمر در جهان مشهور هستن. تزئینات در سقف، راهروها، ستون و پانل های به صورت عجیب با جرئیات کامل در اون حک شده. ۵ معبد جین اینجا هست که هر کدوم هویت منحصر به فرد خود رو داره. همه معابد بوسیله سلسله کالیوکیا بین قرن ۱۱ و ۱۳ ساخته شده ان.

جاذبه های هندوستان Dilwara Temples

  1. پالیتانا

شهر پالیتانا یه مرکز زیارتی کلی واسه جین ها هستش. معابد پالیتانا مقدس ترین محل زیارت در جین در نظر گرفته می شن. صدها عدد از معابد جین در کوه مقدس شترانجیا واقع شده که به صورت عالی با سنگ مرمر تراشیده شده. اونا بوسیله نسل های جین ها درزمان یه دوره ۹۰۰ ساله، از قرن ۱۱ به بعد ساخته شدن. واسه رسیدن به این معابد شما باید ۳۵۷۲ پله رو به بالا طی کنین.

گردشگری هند Palitana

  1. معبد راناکپور

معبد جین در راناکپور به آدیناتا وقف شده و به صورت با شکوه از دامنه تپه بالا می رود. معبد بوسیله بیشتر از ۱۴۴۴ ستون سنگ مرمر تراشیده شده با جزئیات بی نظیره. ستون ها همه متفاوت تراشیده شده و هیچ دو ستونی برابر نیس. ساختمون معبد و تصویر چهارگانه نماد فتح تیرتانکارا از چهار جهت اصلیه. قدمت این معبد بحث برانگیزه اما شاید بین اواخر قرن ۱۴ و اواسط ۱۵ ساخته شده.

معابد جین در هند Ranakpur Temple

جاهای دیدنی راجستان هند

سفر به هند با تورهای سایت گردشگری لست تورز

تور هند جهانگردی معبد