تیر ۱۹, ۱۳۹۹

زیباترین لباس‌های عروسی دنیا+عکس

 تصاویری از سنتی ترین عروسای دنیا رو اینجا ببینین.

با شنیدن کلمه عروس اولین چیزی که به ذهنمون میاد دختری با لباس سپید عروسی است اما همیشه اینجور نیس. در خیلی از نقاط دنیا برگزاری مراسم ازدواج بدون لباسای سنتی معنایی نداره. در واقع در مراسمای سنتی ازدواج، بیشتر از اینکه زیبایی عروس و خودنمایی ایشون و دیگه مهمانان مورد توجه قرار داشته باشه معرفی بخشی از رسوم و سنت همون فرهنگ در درجه اهمیت قرار داره. چیزی که در ادامه میاد نگاهی به عروسایی از سراسر دنیاس، عروسایی که بهتر می دونن به جای لباس سفید عروسی لباسایی به طور کامل سنتی و برابر با آداب و رسوم خود بپوشن تا به اونا لقب زیباترین و با فرهنگ ترین عروسای دنیا داده شه:

این یه عروس مراکشیه که اونو در کنار همسرش می بینین. این تازه عروس و تازه داماد لباسای سنتی مخصوص عروس و دامادهای مراکشی رو می پوشند:

زیباترین عروسا

اینم تصویری از یه عروس نروژیه. خیلی از ما فکر می کنیم که اروپاییا لباس سنتی ندارن اما مردمون کشورای اسکاندیناویایی از جمله مردم اروپا هستن که لباسایی به طور کامل سنتی واسه مراسم ازدواج خود دارن و در فرهنگ اونا لباس سفید توری وجود نداره. هنوزم خیلی از دختران نروژی بهتر می دونن که در روز ازدواجشون لباسای سنتی بپوشن ، مثل این یکی که یه تاج سنتی رو هم بر سر نهاده:

زیباترین عروسا

این دختر هم یه عروس اندونزیاییه، بدون هیچ آرایشی و بدون هیچ زرق و برقی…. اون لباسی ساده اما بسیار سنتی در روز عروسی خود به تن کرده:

زیباترین عروسا

روسیه بیشتر از ۱۸۵ قومیت جور واجور داره که هر کدوم ممکنه واسه خود آداب و رسومی داشته باشن. عروس و دامادی که در زیر می بینین مربوط به یکی از همین قومیتا هستن. هر دو در روز ازدواج خود لباسی به طور کامل سنتی و قدیمی به تن کردن:

زیباترین عروسا

اینم عروس ازبکستانی و یه لباس به طور کامل سنتی با رنگای خوشحال و طرحای جور واجور….

اینم یه عروس مراکشی دیگه…

زیباترین عروسا

در قزاقستان دخترها در روز عروسی خود یه لباس به طور کامل سنتی به نام “سائوکله” می پوشند که سفیده… این لباس بخشی از فرهنگ و سنت مردم قزاق هستش:

زیباترین عروسا

یه عروسی به طور کامل سنتی در ژاپن. عروس و داماد هر دو لباس سنتی و مشهور ژاپنیا یعنی کیمونو رو می پوشند:

زیباترین عروسا

این دختر هم یه عروس کنیایی اهل “ماسای” است. به چیزی که دور گردن اون قرار گرفته و سر تراشیده اش دقت کنین. عروسای کنیایی یه شنل رنگی و طرح دار روی شونِه خود میندازن و چیزای زیادی رو به گردن و گوش خود آویزون می کنن. این عروس کنیایی به طور کامل طبق آیین و رسم قوم خودش لباس پوشیده س و البته هیچ گونه آرایشی هم نمی کنه:

زیباترین عروسا

اما می رسیم به آداب عروس در چین. چینیا که فرهنگی غنی دارن در روز عروسی بر تن تازه عروسا لباسی قرمز می کنن. رنگ قرمز در فرهنگ چینیا نمادی از خوشبختیه. هم اینکه چینیا باور دارن رنگ قرمز شیطان و اصلا بدی رو از زندگی زوج تازه ازدواج کرده دور نگه می داره:

این دختر یه عروس از کره جنوبیه. دخترهای کره ای در روز عروسی خود یه لباس سنتی و باستانی به نام هانبوک رو می پوشند:

زیباترین عروسا

اینم نمایی دیگه از لباس عروسای کره ای….

زیباترین عروسا

اینم یه عروس رومانیاییه با لباس به طور کامل سنتی اش:

زیباترین عروسا

جام جم آنلاین