مرداد ۲۴, ۱۳۹۹

زیباترین شهرهای فرانسه برای گردشگری

خیلی از مسافران فرانسه تلاش می کنن از شهرهای بزرگی مثل پاریس یا لیون دور نشن. این افراد نمی دانند که چی رو از دست میدن. روستاهای قرون وسطی به همراه خیابون های سنگ فرش باریک و دیواره های قشنگتر تنها یه مورد از جاذبه هاییه که معمولا در شهرهای بزرگ پیدا نمی شه. بیشتر شهرهای کوچیک در فرانسه میان مناظر زرق و برق دار کوه و دریا واقع شده ان.

۱.شهر پیلون(Peillon):

این شهر یکی از منحصر به فردترین شهرهاییه که در فرانسه قرار داره. این شهر روی صخره ی ۱۸ کیلومتری در شمال Riviera فرانسه واقع شده. هم اینکه این شهر تنها میزبان افراد پیاده س. شما نمی تونید مثل شهرهای بزرگ مکان های خرید سوغات، رستوران ها و مراکز خرید رو در هرجایی پیدا کنین، تنها چند مورد در ورودی اون هست. کفش های راحت واسه پیاده روی اولین موردیه که باید به همراه خود داشته باشین. نمایی که از این شهر دارید چشم نواز و بسیار زیباست.

۲.دینان(Dinan):

2-dinan

خیابون های سنگ فرش و ساختمون های نیمه الوار هنوز در دینان هست. این مکان یکی از بهترین روستاهای قرون وسطی در بریتانی حساب می شه. ریک استیوز به عنوان یه متخصص مسافرت عقیده داره که این داهات خودش یه موزه زنده س. پس بهتره وقتی که به این ناحیه سفر می کنین به فکر پیدا کردن موزه نباشین. صبح پنج شنبه معمولا بازار شلوغی در این ناحیه برپا می شه که بازدید از اون خالی از لطف نیس. از راه برج سنت کاترین می توان نمای زیبایی به رودخانه رانس(Rance) داشت.

۳.Rochefort-en-Terre:

سنگ و چوب خوب با گلدان ها و سبدها ترکیب شده و یه نمای قشنگتر در این داهات به وجود آورده. قدمت بیشتر ساختمون هایی که در این داهات قرار داره به قرن شانزدهم بر می شه در حالیکه بیشتر اون ها مدرن هستن. همین امر باعث شده این داهات مناظر بسیار زیبایی داشته باشه. این مکان به خاطر غذاهای خوشمزه اش مشهور و شناخته شده و هر ساله در ماه آگوست میزبان جشنواره ای به احترام Notre Dame de la Tronchayeه که یه باکره مشکی پوست بود.

۴.از(Eze):

4-eze

از(Eze) یه روستای کوچیک در French Rivieraه که به خاطر قلعه قرون وسطی که مشرف به دریاچه مدیترانه س مشهور شده. رفتن به بالای قلعه از راه سنگ فرش های باریک شدنیه اما مطمئن باشین که ارزشش رو داره. وقتی که به بالای قلعه می رسید، باغ های کاکتوس زیاد و نمای قشنگتر به مدیترانه شما رو حیرت زده می کنه. وقتی رو واسه بازدید از کلیسای قدیمی با صلیب مصری کنار بذارین.

۵.Etretat:

این مکان یه روستای کوچیک در ساحل نرماندی در شمال غربی فرانسه س.این مکان در کانال انگلیسی به خاطر صخره های سفید رنگ و سه قوس طبیعی که بسیار زیباست مشهور و شناخته شده. گی دو موپاسان داستان های کوتاه رو در این مکان نوشته. این داهات هم اینکه به خاطر اینکه آخرین مکان پرنده سفید در سال ۱۹۲۷ بوده مشهور می باشه.

۶.Riquewihr:

6-riquewihr

این مکان روستاییه که تنها ۱۵۰۰ ساکنان داره و در شمال شرقی فرانسه واقع شده. این داهات به خاطر دو مورد مشهوره: معماری تاریخی اون و نوشیدنی های عالی که در این داهات جفت و جور می شه. این داهات به عنوان زیباترین روستای کوچیک در فرانسه در نظر گرفته می شه. استحکامات قدیمی و مربوط به قرون وسطی این داهات رو محاصره کرده و قلعه های قدیمی به موزه تبدیل شده ان. در طول جنگ جهانی دوم این مکان دست نخورده باقی مونده و میزبان موزه ای در مورد تاثیر جنگ روی آلزاس می باشه.

۷.Saint-Veran:

7-saint_veran

سنت وران(Saint-Veran) یه روستای کوچکه که در پاک ملی Queyras Regional در رشته کوه های آلپ جنوب شرقی فرانسه قرار گرفته. این روستای قشنگتر روی تپه ای مشرف به دره رودخانه ای واقع شده که در زمستون و تابستون توریست های زیادی رو به خود جذب می کنه. این داهات به خاطر خونه هایی که دارای بالکون های چوبی و بلند هستن مشهور شده. این منطقه بسیار محبوب کوهنوردانه اما قبل از کوهنوردی باید پیش بینی های آب و هوایی رو بررسی کنن.

۸.Moustiers-Sainte-Marie:

8-moustiers_sainte_marie

روستای Moustiers-Sainte-Marie که در جنوب شرقی فرانسه واقع شده یکی دیگه از مکان هاییه که به عنوان زیباترین داهات در فرانسه در نظر گرفته می شه. کوه های موجود پشت زمینه ، این داهات رو به یه مکان قشنگتر و چشم نواز تبدیل کرده. این مکان به خاطر سفال هاش مشهور شده. از قرن دهم، یه ستاره طلایی رنگ روی زنجیر ۲۲۵ متری قرار گرفته و بین دو صخره آویزون شده.

۹.Sant’Antonino:

روستای Sant’Antonino یه روستای کوچیک بسیار قشنگتر هستش که ۴۶۰ متر از سطح دریا فاصله داره و در جزیره کورس واقع شده. این داهات یکی از قدیمی ترین و زیباترین مکان ها در کورسه. ۷۵ خونه ای که در داهات قرار داره به خاطر معماری اش مشهور شده و به همدیگه وصل شدن. در کنار نمای قشنگتر و چشم نواز، جاذبه های اون شامل کلیسای واسه قرن یازدهم، خرابه های قلعه واسه قرون وسطی و فر نون قدیمیه. در کنار ساحل می توان از ورزش های آبی لذت برد.

۱۰.روسیون:

10-roussillon

روسیون در دامنه کوه Monts de Vaucluseقرار گرفته. این مکان یه منظره قشنگتر و رنگی در لوبرون حساب می شه. در این داهات می تونید ساختمون های قرمز رو هم ببینین. صخره های قرمز رنگ مشخصه بسیار زیبای این داهات حساب می شه. داهات و ناحیه دور و بر اون بسیار رنگیه و معمولا با پالت رنگی هنرمندان مقایسه می شه.

کشور فرانسه واسه زندگی چیجوریه؟

۱۲ کلیسای معروف فرانسه

تور فرانسه