مهر ۳, ۱۳۹۹

زیباترین شهرهای برفی جهان

یه مقاله عالی واسه اونایی که عاشق برف و سرما هستن؛ در این مقاله تلاش کرده ایم زیباترین شهرهای برفی جهان واسه گردشگری و سفر رو به شما عزیزان معرفی کنیم.

Valdez, Alaska

نام آلاسکا که میاد همه یاد یخ و سرما می افتیم. شهر Valdez در آلاسکا، یکی از برف خیزترین مناطق ایالت متحده س. این منطقه در میان کوه های یخی Chugach و یخچالا قرار داره. مردم این منطقه هر سال زمستون، تماشاگر حجم خیلی از برف هستن و به صورت آماری، حدود ۸۳۰ سانتیی متر برف در این منطقه می باره. در این شهرستان کوچیک، فقط ۴ هزار نفر ساکن هستن. اما یه منطقه توریستی واسه دوستداران اسکی و ماهی گیری در یخ هستش.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Aomori City, Thoku, Japan

در شهر Aomori در ژاپن هم هرساله حدود ۷۶۰ سانتیی متر برف می باره. دلیل اون هم اثرات اقیانوسی و کوه های بلندیه که در دور و بر اون قرار داره. ارتفاع این شهر زیاده و شمالی ترین و دورترین شهر این منطقه هستش. معنی واژه Aomori در زبون ژاپنی، «جنگل آبی» است. این شهر در روزای گرم سرسبزه و رودخانه و کوهستانای قشنگتر دور و بر اون رو پوشونده ان.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Sapporo, Hokkaido, Japan

در شهر Sapporo هرساله حدود ۴۸۵ سانتی متر برف می باره. این شهر ژاپنی، یکی از برف خیزترین شهرهای دنیا هستش. در سال ۱۹۷۲ میلادی هم میزبان بازیای زمستونی المپیک بود. هرساله واسه جشنواره برف که در ماه فوریه برگزار می شه، حدود ۲ میلیون گردشگر به این شهر سفر می کنن.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Quebec City, Quebec, Canada

کبک یکی از قدیمی ترین شهرهای آمریکای شمالیه و مردم اون هرساله تماشاگر بارش ۳۸۰ سانتی متری برف هستن. بزرگ ترین کارنوال زمستونی در تاریخ ۱۵ فوریه هر ساله در این شهر برگزار می شه. یه هتل یخی اینجا هست که گردشگران بسیاری رو به خود جلب می کنه. تفریحات جور واجور برفی مثل اسکی، اسنوبورد، اسنوموبیل و … از جمله تفریحات این شهر هستن.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Toyama, Hokuriku, Japan

این شهر در ساحل دریای ژاپن واقع شده. هر ساله به طور میانگین، ۳۶۳ سانتی متر برف در این شهر می باره و باحال اینجا هستش که تابستانا، آب و هوای گرم و مرطوب داره. این شهر در نزدیکی باشگاه Nagano قرار داره که در سال ۱۹۹۸ میلادی میزبان بازیای زمستونی المپیک بود.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

St. John’s, Newfoundland and Labrador, Canada

سنت جون، پایتخت و بزرگ ترین شهر Newfoundland در کانادا هستش. این شهر هرساله تماشاگر بارش ۳۳۵ سانتی متری برفه. طوری که حتی تا بهار هم بارش برف و سرما ادامه داره. سنت جون یکی از دو کلان شهر کانادا هستش و واسه مه آلود و بادخیزترین و ابری ترین شهر این کشور هستش.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Syracuse, NY

هر سال حدود ۳۰۰ سانتی متر برف در این شهر می باره و یکی از برف خیزترین مناطق نیویورکه. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین، در نزدیکی اون رودخانه Ontario هم قرار داره که در زمستون منظره های فوق العاده عالی می سازه.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Erie, Pennsylvania

در این شهر هرساله حدود ۲۵۴ سانتی متر برف می باره و یکی از سردترین شهرهای دنیا هستش.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی سفربابا