تیر ۱۳, ۱۳۹۹

زیباترین شهرهای آلمان برای دیدن و سفر

واسه خرید تور مسافرتی چی رو به عنوان ملاک جهت انتخاب بهترین مقصد گردشگری مورد توجه قرار میدین؟ در این مقاله با ما همراه شید تا دیدنی ترین شهرهای آلمان رو معرفی کنیم و پس از اون درمورد خرید تور آلمان اراده کردن کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ این نوشته بوسیله یورگ دیتریش (Jörg Dietrich) که معمار و عکاسه و من ایشون رو سال گذشته در لایپزیک ملاقات کردم، نوشته شده. من شخصا علاقه زیادی به معماری داشته و از دیدن مجموعه کامل ایشون از خیابونا و مناطق جور واجور جهان، شدیدا تعجب می کنن و از ایشون درخواست کردم که نمایشگاهی با این مضمون راه اندازی کنه. وقتی ایشون با این پیشنهاد موافقت کرد، من شدیدا هیجان زده شدم. در این نوشته ایشون پنج چشم انداز قشنگتر رو از شهرهای جور واجور آلمان معرفی کرده:

 

 

Medienhafen، دوسلدورف

بندر واسطه دوسلدورف که به آلمانی Medienhafen می گن، از سال ۱۹۹۰ میلادی به عنوان یکی از مراکز مدرن تجاری به همراه ویژگیای خاص معماری طراحی شده. شهر دوسلدورف مرکز ایالت Northrhine-Westphalia در آلمان حساب شده و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت داره.

 

 

Brückenstrasse، کمنیتس

مجموعه Brückenstrasse یکی از آثار خاص باقی مونده از معماری سبک آلمان شرقیه که در شهر کمنتیس (Chemnitz) قرار داره. کمنتیس سومین شهر بزرگ ساکسونی حساب شده و دومین پرتره بزرگ کارل مارکس در این بنا اجرا شده. این شهر به مدت ۴۰ سال با عنوان شهر کارل مارکس (Karl-Marx-Stadt) معروفیت داشت.

 

 

Frankenwerft، کلن

بخشی از ساحل رود راین در محله قدیمی شهر کلن. در این محل، خونه ها و خیابونای قدیمی به زیر زمین رفته و باغ راین تاسیس شد. در تصویر این بخش، مردم واسه فصل جشنواره کلن آماده می شن.

 

 

Markt، وردوا

شهر وردوا (Werdau) در ایالت زاکسن در کشور آلمان واقع شده.این شهر یه نمونه خوب از شهرهای کوچیک آلمانی هستش. در تصویر این بخش بازار یا میدون مارکت (market square)در وردوا دیده می شه. ساختمون اصلی این میدون، تالار شهر حساب شده و بوسیله پادشاه ساکسون در آپریل ۱۹۱۱ گشایش شده.

 

 

Holländischer Brook، هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان با جمعیتی حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بوده و مهم ترین بندر این کشور هستش. این شهر در کنار رود الب قرار داشته و تصویر نشون داده شده، بخشی از بندر Speicherstadtarea و انبارهای این بخش رو نمایش میده.

 

منطقه بازرسی چارلی؛ برلین (Checkpoint Charlie, Berlin)

ساختمانی که در داخل منطقه بازرسی چارلی در برلین قرار داره، به موزه ای اختصاص داده شده که به معرفی گذشته تقسیم شدن شهر در دو بخش جور واجور شرقی و غربی پرداخته و Mauermuseum اسمشه. ساختمون سمت راستی این مجموعه در زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی برلین (IBA) در سال ۱۹۸۴ ساخته شده و طراحی اون بوسیله معمار مشهور آمریکایی، پیتر ایسنمان Peter Eisenmann در سال ۱۹۳۲ انجام شده بود. در تزئینات نمای این ساختمون از نشونه های آلمان شرقی مانند آخرین پرچم کرملین استفاده شده.

 

ساختمون Kaiserstrasse، فرانکفورت

این ساختمون رو میشه آخرین بنای باقی مونده از مجموعه معماری خاص منطقه گروندررزیت (Gründerzeit) در فرانکفورت دونست. به هر حال این بنای قشنگتر امروزه پشت زمینه خود تماشاگر آسمون خراشا و برجای بلند بوده و در سمت راست اون برج گالیله (Gallileo tower) قرار داشته و در سمت چپ اون برج سیلور (silver tower) هست.

 

Goliathstrasse در رگنسبورگ

مجموعه Goliathstrasse در خونه گولیات (Goliathhaus) در مرکز میراث جهانی یونسکو در شهر قدیم راتیسبون (Ratisbon) یا رگنسبورگ در آلمان قرار داره. در این شهر یه قلعه مهم رومی در حاشیه رود دانوب وجود داشته و این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان حساب می شه.

 

 

Kaufingerstrasse؛ مونیخ

خیابون Kaufingerstrasse رو میشه اصلی ترین خیابون و مرکز خرید شهر مونیخ مرکز ایالت باواریا حساب کرد. پشت زمینه این خیابون، Frauenkirche یا به بیان دقیق تر Dom zuunsererLieben Frau دیده می شه که محل اسقف نشین شهر مونیخ و فرایزینگ حساب می شده. این ساختمون خاص با ارتفاع ۹۸ . نیم متر یکی از بلندترین بناهای شهر مونیخ حساب می شه.

 

Buntgarnwerke، لایپزیک

لایپزیک بزرگ ترین شهر ایالت ساکسونی در آلمان حساب شده و دارای نمایشگاه های مهم تجاری، کتاب و انتشارات و شهرای صنعتیه که با فروریختن دیوار برلین، در این شهر رشد کرده و دلیل شدن که این شهر به آرومی موقعیت اقتصادی خود رو به دست آورد. در این شهر تماشاگر مجموعه های صنعتی که به قالبای زندگی مدرن تغییر کاربری دادن هستیم. لایپزیک وقتی دارای بزرگ ترین مجموعه معماری سبک ویلهلمینین (Wilhelminian) در قاره اروپا بود.

بهترین زمان واسه خرید بلیط هواپیما برلین!

دیدنی ترین مکانای اروپا

الی گشت تور آلمان