مرداد ۲۴, ۱۳۹۹

زیباترین سواحل در جزایر دریای مدیترانه

قصد دیدن یه ساحل قشنگتر در جزایر مدیترانه رو دارین؟ در این مقاله ما زیباترین سواحل جزایر مدیترانه رو تقدیم حضورتون می کنیم.

تنهایی و هنر قبل تاریخ، Levanzo، ایتالیا

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ جزایر Egadi، در شمال غربی سیسیل، با اینکه نسبت به جزایر Aeolian از معروفیت کمتری بهره مند هستن ولی هنوزم مرکز ماهیگیران قدیمی این منطقه س. لوانزو که با آب باله (hydrofoil) تنها ده دقیقه با جزیره بزرگتر Favignana قرار داره، واسه کسائی که به دنبال آرامش و فرصتی واسه رها کردن خودشون در طبیعت وحشی و پر رایحه هستن، بسیار ایده آله. این جزیره تنها یه داهات داره که Cala Dogana اسمشه و دارای سواحل سنگی با آب بسیار شفاف هم هست. یکی از جاذبه های این جزیره، غاری با نام La Grotta del Genoveseه که در سال ۱۹۴۹ کشف شد و در اون نقاشی های گرافیتی و سنگی تراشیده با ۱۲۰۰۰ سال قدمت دیده می شه. پیاده، با قایق یا ماشین بزرگ می توان به این غار رسید (تور دو ساعته).

Porquerolles، فرانسه

Porquerolles جزیره ای عالی واسه دوچرخه سواران و کسائی که اهل پیاده روی هستن. این جزیره در فاصله کمی از ساحل Provence واقعه. هیچ خودرویی حق تردد در این جزیره رو نداره؛ اما می توان با چند راه از بین سراشیبی های تند جنوبی اون، به گشت و گذار پرداخت و از بین مناظر بکر و دور از چشم، به گردش پرداخت. قایق هایی که به این جزیره تردد دارن، از Hyères (رزرو همراه با برگشت، ۱۹ یورو، مدت: ۱۵ دقیقه) و Toulon می آیند.

فکر خوبیه که با قایق صبح از Ibiza به سمت جزیره کوچیک و صاف Formentera برید. این کار بیشترین حد یه ساعت طول می کشد و چندین شرکت هستن که قایق های خود رو واسه مسافر بردن، به آب انداخته ان (با قیم نزدیک به ۱۹ یورو، Aquabus رو امتحان کنین که راه برگشت هم داره). بعد از ورود به این جزیره، به اجاره دوچرخه از بندرگاه بپردازه، یا واسه اجاره کردن موتور گازی، گواهینامه تون رو به همراه داشته باشین. بین تپه های نمکی در این جزیره به گردش بپردازید و بعد واسه ناهار در Tiburon (Playa Cavall d’en Borás) توقف کنین – که درست در ساحل قرار گرفته. شیرجه ای به آب های شفاف بزنین و از پدیکور رایگان بوسیله ماهی ها بهره مند شید. بعد در ساحل چرتی بزنین و پس از اون کمی به دوچرخه سواری بپردازید، بعد به قایق سواری در غروب بپردازید و همزمان با برگشتن به Ibiza، از غروب آفتاب لذت ببرین. در کل روز بسیار خوبی هستش.

Porquerolles

ویس (Vis)، کرواسی

با اینکه خیلی راحت (با قایق های Split) می تونید خودتون رو به دورترین جزیره کرواسی که دارای سکنه س، برسونین؛ اما جالبه که این راه، بسیار طولانی به نظرتون میاد! به نظر می رسد که شهرک ماهیگیری Komiža، مربوط به گذشته های دور باشه! ماهیگیران هنوزم به طور سنتی ماهی می گیرند و حال و هوای خوبی حکمفرماست. در این قسمت از ایتالیا، خونه های کوچیک و بامزه، تعدادی ساحل سنگ مرمر، غذای دریایی تر و تازه و بهترین ژلاتین هست. بهترین گزینه های اقامت عبارتند از خونه های ماهیگیران در سمت راست بندر که قیمت بسیار مناسبی هم دارن (اما انتظار اسباب و اثاثیه قدیمی رو داشته باشین). بهترین جا تو یه مایلی دریای مدیترانه.

Korčula، واقع در کرواسی

بسیاری بر این عقیده هستن که این جزیره – که چندین قایق از شهرک های اصلی دور و بر از جمله جزیره های Hvar و Mljet به اون اومد و شد دارن – محل تولد مارکوپولو بوده. موزه ای در شهر Korčula، با پذیرش رایگان بازدیدکنندگان چینی، سفرهای این ماجراجو به چین رو گرامی می داره. با گذشتن از یه سربالایی تند منتهی به چیزی که برج منزل خانوادگی مارکوپولو نامیده می شه، تونستیم از نمای بالا به خیابون های باریک و کوچه های این شهر نگاهی داشته باشیم. با یه اتوبوس سواری کوتاه به مقصد Lumbarda که روستای کوچیکی در قسمت شرقی شهره، در سواحل شنی آروم که در نزدیک اون بودن، شنا کردیم و حموم آفتاب گرفتیم. یونانی ها اولین تاکستان ها رو اینجا بیشتر از ۲۰۰۰ سال پیش ساختن و پس روزمون رو به پایان بردیم.

بهترین جزایر و سواحل توریستی پرتغال

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

الی گشت تور ایتالیا تور فرانسه ساحل