شهریور ۲۹, ۱۳۹۹

زیباترین برج های شیشه ای جهان

بناهای دیدنی زیادی در سراسر جهان هست که نظر گردشگران رو جلب میکنه اما تعداد کمی از این بناها نمای تموم شیشه ای دارن در این مقاله می خوام بعضی از زیباترین بناهای دنیا با نمای شیشه ای رو معرفی کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ در معماری مدرن از خیلی از راه های غیر عادی واسه ساختن بناا استفاده می شه، یکی از ویژگیایی که در سالای گذشته زیاد ازش استفاده می کنن به کار گیری شیشه هاست، این ساختمانای شیشه ای زیبایی خیره کننده ای داره و نوآوری برجسته ای هستن. در این پست می خوایم تعدادی از زیباترین ساختمانای شیشه ای جهان رو به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشین.

تبر سنت ماری ۳۰، لندن

یکی از بلندترین ساختمانای لندن است که بوسیله نرمان فستر طراحی و کار ساخت اون در سال ۲۰۰۳ تموم شد، بیشتر این ساختمون از شیشه های کلفت ساخته شده که به کار گیری نور و گرمای طبیعی رو زیاد کرده. در این ساختمون ۴۱ طبقه نسبت به ساختمانای مشابه از انرژی کمتری استفاده می شه.

هرم لوور، پاریس

هرم لوور معروف ترین نمای شیشه ای دنیاس که ساخت اون با انتقادات زیادی روبرو شده بود و خیلی از معماران باور داشتن که لکه ای روی زیبایی معماری سنتی موزه لووره. این بنا در سال ۱۹۸۹ ساخته شد و از مهمترین ساختمانای ظاهری دنیاس و واسه ورودی موزه استفاده می شه.

بنیاد نما و آوای هلند، هیلفرسوم

بنیاد نما و آوای هلند که یکی از منحصر بفردترین ساختمانای دنیاس در شهر هیلفرسوم قرار داره، این ساختمون بوسیله ویلم جون نیوتلینگز و میشایل ریدیجک به شکل مکعب و با شیشه های رنگی طراحی شده. این بنا ۱۰ طبقه داره که نصف اون زیر زمینه و موزه ایه که وسایل دیداری و شنیداری که در کشور تولید می شه رو نمایش میده، دیدن نمای ساختمون در شب واقعا تماشاییه.

هتل دبلیو، بارسلونا

شهرهای اسپانیا فقط به دلیل ساختمانای قرون وسطایی خود معروف نیستن بلکه بناهای مدرن زیبایی هم داره. هتل دبلیو از هتلای ۵ ستاره س که از شیشه درست شده و به شکل بادبانه به خاطر همین به اون هتل ورا هم می گن، این هتل از پشت دیواره های شیشه ای خود چشم انداز زییایی از دریای مدیترانه داره. این ساختمون روی سواحل بارسلونا قرار داره و نمونه پیشرفت معماری مدرنه، طراحی اون بوسیله ریکاردو بوفیل انجام و کار ساخت اون در سال ۲۰۰۹ تموم شد.

باغ گیاه شناسی کوریتیبا

در ساخت این بنا از ساختمون کریستال پالاس لندن الهام گرفته شده، باغ گیاه شناسی در سال ۱۹۹۱ گشایش شده و در مرکز کوریتیبا قرار داره و یکی از مهمترین جاذبه های توریسی شهره، این گلخانه بخش اصلی باغ رو تشکیل میده و در اون گونه های جور واجور گیاهی رشد می کنن. این ساختمون قشنگتر ۴۵۰ متر مربع مساحت داره و از شیشه و آهن تشکیل شده و دور اون رو فواره و آبشار محاصره کرده.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت جهانگردی معماری