زیارت امام حسین (ع) چه برکاتی دارد؟

مردان خدا و شخصیت های الهی، همونجوری که در زمان زندگی خود استوانه دین و محور انسانیت و پشتوانه حق و عدالت هستن، در زمان پس از مرگ هم آرامگاه و زیارتگاهشان پشتوانه حق و عدالت و فضیلته.

 

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، امام رو مقرب درگاه خدا می ‏دونه و با توسل به اون قربی به خدا پیدا می کنه، همونطور که خودش در قرآن مجید فرمود: «به طرف اون وسیله بگیرین» امام رو وسیله الهی می‏ دونه. چون توسل و شفاعت، بعدی از ابعاد زیارته که زائر از این روش خود رو به درگاه الهی نزدیک می‏ کنه.

 

پیشوایان ما وعده فرموده ‏ان که از زائران خود دستگیری کنن. امام باقر(ع) درباره برکات و آثار زیارت امام حسین (ع) می فرمایند: “شیعیان ما رو به زیارت قبر حسین بن علی علیه‏ السلام فرمون بدید؛ چون زیارت اون، روزی رو زیاد می‏ کنه، عمر رو دراز می‏ گردونه و بدی ها رو دور می‏ سازد۱”.

 

هم اینکه به امام صادق (ع) عرض کردن: “کمترین اثر واسه زائر قبر امام حسین (ع) چیه؟ فرمود: «کمترین تأثیرش اینه که خدا متعال، اون، خونواده و مالش رو حفظ می کنه تا به طرف اهل خود برگرده، و چون روز قیامت فرا رسد، خدا حافظ اون خواهد بود۲”.

 

اون حضرت درباره اثر زیارت امام حسین(ع) در روز قیامت فرمود: «هیچکی در روز قیامت نیس مگه اینکه آرزو می‏ کنه که ای کاش از زائرین امام حسین (ع) می‏ بود چون مشاهده می‏ کنه که با زائران حسین (ع) به واسطه مقامی که در پیش پروردگار دارن، چیجوری عمل می‏ شه».

 

امام صادق (ع) فرمود: «به درستی که خدای تبارک و تعالی، قبل از اهل عرفات، واسه زائران قبر حسین (ع) تجلی می کنه، حوایج اونا رو برآورده می‏ کنه، گناهانشون رو آمرزیده و درخواست هاشون رو به اجابت مقرون می‏ سازه، و بعد متوجه اهل عرفات شده و در مورد اونا هم این جوری عمل می‏ کنه».

 

ایشون در جایی دیگه می فرمایند: “اگه مردم می‏ دونستن که چقدر خیر و برکت در زیارت امام حسین (ع) هست، واسه زیارت کردنش با همدیگه مقاتله می‏ کردن، و هر آینه اموالشون رو واسه رفتن به زیارتش می‏ فروختن”.

 

رسول گرامی اسلام (ص) هم فرمود: «من تعهد می‏ کنم که در روز قیامت هنگامه رستاخیز، ضمن ملاقات با زائر حسین (ع)، دستش رو بگیرم و از مراحل هول‏ انگیز و سختی های قیامت نجاتش بخشیده و اون رو به بهشت وارد کنم».

 

البته احادیث و روایات بسیار خیلی از معصومین(ع) در مورد آثار و برکات زیارت حضرت سیدالشهداء از راه دور و نزدیک گفته شده.

 

منبع:

 

۱- بحارالأنوار: ۱۰۱ / ۴ / ۱۲ منتخب اندازه الحکمه: ۴۰۸

 

۲- رجالی تهرانی، علیرضا. “آثار و برکات زیارت سیدالشهداء(ع)

ایسنا زیارت امام حسین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *