مرداد ۱۸, ۱۳۹۹

زورگیری در پوشش پلیس مبارزه‌با‌مواد‌مخدر+عکس

news

به گزارش آلامتو به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ ۲۳ بهمن امسال مأموران کلانتری ۱۷۷ خاور شهر هنگام گشت زنی در خیابون محمودآباد به دو سرنشین یه دستگاه خودرو سمند نقره ای رنگ مشکوک شده در بازرسی از خودرو و سرنشینان اون یه دستگاه بی سیم کشف کردن.

با در نظر گرفتن کشف بی سیم غیر مجاز از دو سرنشین خودرو سمند به اسمای “داوود . ع”  ۱۸ ساله و “مهدی . د”  ۲۸ ساله ، این دو نفر واسه انجام تحقیقات مقدماتی به کلانتری منتقل شدن .

همزمان با شروع تحقیقات اولیه ، پرونده ای با عنوان “سرقت تحت پوشش مأمور” از طرف سرنشینان یه دستگاه خودرو سمند در جستجو خاص کلانتری ۱۷۷ خاورشهر در حال رسیدگی بود . مأموران با در نظر گرفتن شباهت ظاهری میان اظهارات شاکی پرونده و خودرو ضبط شده و هم اینکه احتمال ارتکاب سرقت از طرف سرنشینان اون ، از شاکی پرونده واسه شناسایی سارقین احتمالی دعوت به عمل آوردن .

با حضور شاکی پرونده ایشون بدون این دست اون دست کردن هر دو سرنشین خودرو سمند رو به عنوان سارقین مأمور نما  مورد شناسایی قرار داره و به مأموران بیان کرد : این دو نفر پس از اینکه با درخواست من مبنی بر ارائه کارت شناسایی روبه رو شدن ، مبادرت به کتک کاری من کرده و پس از سرقت وجوه نقد همراهم به سرعت از محل متواری شدن.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقتای تحت پوشش” و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای شهرری ، پرونده واسه رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با شروع تحقیقات در پایگاه نهم ، مالباخته در اظهارات خود و در مورد چگونگی سرقت اموالش از طرف متهمان به کارآگاهان گفت : صبح روز ۲۳ بهمن در حال رفتن به محل کار خود در خاورشهر – روستای محمودآباد بودم که یه دستگاه خودرو سمند منو متوقف کرد و دو سرنشین داخل اون ازم درخواست کارت شناسایی کردن . این دو نفر با اشاره به متهمان ، به بهونه همراه داشتن موادمخدر مبادرت به بازرسی بدنی من کرده و در حالیکه یه نفر از اونا بی سیم بدست داشت ، مدعی شدن که من در مورد خرید و فروش موادمخدر فعالیت دارم !!.

شاکی در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت :وقتی که سرنشینان خودرو سمند به بهونه موادمخدر و تصمیمشان واسه بازداشت ، در حال تهدید من بودن از اونا درخواست کردم تا کارت شناسایی خود رو ارائه کنن تا از مأمور بودنشون اطمینان پیدا کنم که یهو به سمت من حمله ور شده و منو زیر مشت و لگدهای خود قرار دادن !! . اون زمان بود که شروع به درخواست کمک کردم اما اونا پس از سرقت تموم وجوه نقد داخل لباسم به سرعت سوار ماشین شده و از محل متواری شدن .

با شروع تحقیقات از متهمان ، “داوود . ع” به عنوان مجرم سابقه دار پایگاه نهم که در سال ۱۳۹۰ هم به اتهام سرقت تحت پوشش دستگیر و روونه زندان شده بود مورد شناسایی قرار گرفت . بررسی سوابق ایشون نشون داد که ایشون پس از گذروندن دوران محکومیتش تازگیا از زندان آزاد و دوباره به همراه یکی از بچه محلای خود به نام “مهدی” سرقتای خود رو از سر گرفته .

با بررسی خودرو سمند به دست اومده از متهمان مشخص شد که خودرو دارای سابقه سرقت بوده و یه چند وقت پیش در منطقه شهرری به سرقت رفته . هر دو متهم در اعترافات خود با بیان این موضوع که با خودروهای سرقتی ، سرقتای تحت پوشش زیادی داشتن به به کار گیری شکل های جور واجور خودروهای پراید ، پژو ۴۰۵ و سمند در سرقتا اعتراف و عنوان داشتن که پس از رها کردن خودروهای سرقتی در بیابانا و زمینای زراعی منطقه شهرری ، خودروی جدیدی سرقت و دوباره سرقتای تحت پوشش مأمور خود رو انجام دادن .

سرهنگ کارآگاه حسین زارع ، رئیس پایگاه نهم  پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : با در نظر گرفتن اعتراف روشن متهمان به ده ها فقره زورگیری ، اخاذی و سرقتای تحت عناوین دولتی مخصوصا به شکل مأمورین مقابله با موادمخدر ، قرار قانونی از طرف مقام قضایی صادر و تحقیقات واسه شناسایی دیگه جرایم ارتکاب و مالباختگان در دستور کار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته . بخاطر این از تموم شهروندان و مالباختگانی که بدین روش و شگرد مخصوصا در مناطق شهرری ، عباس آباد ، کهریزک ، اتوبان شهید باکری ، محمودآباد ، شهید ستاری ، تهران نو ، پاکدشت ، فیروزآباد مورد زورگیری ، تهدید و سرقت قرار گرفتن دعوت می شه تا واسه شناسایی متهمان و طرح و پیگیری شکایت خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری – خیابون آستانه مراجعه کنن .

باشگاه خبرنگاران