مهر ۳, ۱۳۹۹

زورگیری از زنان با تهدید کاغذی+عکس

زورگیر

پسر جوونی که با نشون دادن نوشته تهدیدآمیزی به زنان پول، کارت بانکی و بقیه اموال باارزش اونا رو به سرقت می برد دستگیر شد.

ساعت ۱۵:۳۰ روز بیست و هفتم خرداد، ماموران کلانتری ۱۱۸ ستارخان در بین گشت زنی در خیابون شهید گلاب به سرنشین یه دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مشکی رنگ مشکوک می شن.

با وجود ارسال دستور ایست از طرف مأموران، سرنشین موتور مبادرت به فرار از دست پلیس کرده و در آخرً طی یه تعقیب و فرار، موتورسیکلت متوقف و راننده اون دستگیر می شه.

در بازرسی از راننده موتورسیکلت به نام «سعید و.» (متولد ۱۳۶۳) یه قبضه اسلحه سرد، یه عدد سیم چین، یه کیف دستی شامل یه عدد کارت عابربانک واسه یه خانوم و هم اینکه یه برگه کاغذ که تو یه طرف اون نشانی نشانی منزل شخصی به نام آقای احمدی و در طرف دیگه اون جمله تهدید آمیزی نوشته شده بود، کشف شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «زورگیری» و به دستور قاضی کشیک دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده به همراه متهم در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

متهم در اظهارات اولیه مدعی شد که کارت عابربانک رو در خیابون پیدا کرده اما با شناسایی مالک کارت و دعوت جهت حضور در پایگاه دوم آگاهی، مشخص شد که کارت ایشون به روش زورگیری و با تهدید اسلحه سرد سرقت شده.

شاکی پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی بدون این دست اون دست کردن مبادرت به شناسایی متهم کرده و در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت: ساعت ۲ بعدظهر روز بیست و هفتم خرداد ماه (روز دستگیری متهم)، در خیابون کاشانی به صورت پیاده در حال تردد بودم که یه دستگاه موتورسیکلت مشکی رنگ با یه نفر سرنشین به من نزدیک شد و یه کاغذ کوچیک رو به من نشون داد که روی اون نشانی یه خیابون نوشته شده بود؛ در حالی که روی برگه، نشانی خیابون باستان نوشته شده بود، راننده موتورسیکلت ازم خواست تا پشت برگه رو هم بخونم که یهو با متن تهدید آمیزی روبه رو شدم که نوشته بود: «اگه جیغ بزنی، با چاقو تورو می زنم».

ایشون در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: راننده موتورسیکلت بدون این دست اون دست کردن برگه کاغذ رو ازم بازپس گرفت و پس از اون با تهدید چاقو مبادرت به سرقت عابربانک و گرفتن رمز اون کرد و به سرعت از محل متواری شد.

با در نظر گرفتن روش و شگرد زورگیری با به کار گیری برگه تهدید آمیز، کارآگاهان به بررسی سرقت های مشابه پرداخته و موفق به شناسایی تعداد دیگری از خانوم هایی شدن که همه به همین روش و شگرد مورد زورگیری و سرقت اموال قرار گرفته بودن.

پس از شناسایی تعدادی از شکات و حضور اونا در پایگاه دوم پلیس آگاهی، متهم از طرف همه اونا مورد شناسایی قرار گرفت؛ سعید که پس از شناسایی از طرف شکات و هم اینکه اسلحه سرد و متن تهدید آمیز به دست اومده چاره ای جز اعتراف نداشت، به روشنیً به ده ها فقره زورگیری از زنان در مناطق جور واجور مرکزی، غرب و شمال غرب تهران به خاص در مناطق ستارخان، شهرزیبا، صادقیه، میدون فاطمی و هم اینکه چند فقره سرقت مشابه در شهرک ولی عصر(عج) تهران اعتراف کرد.

در ادامه تحقیقات و با بررسی ارکان هویتی موتورسیکلت ضبط شده هم مشخص شد که متهم همه سرقت های خود رو با به کار گیری موتورسیکلت های مسروقه انجام داده.

متهم در این مورد هم به کارآگاهان گفت: هر بار پس از سرقت یه دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مبادرت به چندین فقره سرقت می کردم؛ پس از انجام چندین فقره سرقت، موتورها رو در شهرستان اسلام شهر (محل سکونت متهم) رها کرده، دوبارهً به تهران اومده موتورسیکلت جدیدی رو سرقت می کردم و زورگیری از زنان رو انجام می دادم. آخرین موتورسیکلت رو هم در خیابون جمهوری سرقت کرده بودم که در روز دستگیری مأموران به من مشکوک شدن و در حالی که قصد فرار داشتم، دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: با در نظر گرفتن اعتراف روشن متهم به ده ها فقره زورگیری از زنان با به کار گیری دست نوشته تهدیدآمیز و تهدید اسلحه سرد که در چندین فقره هم همراه با کتک کاری مال باختگان بوده، از کلیه شکات و مال باختگانی که بدین روش مورد تهدید، کتک کاری و سرقت اموال قرار گرفته ان دعوت می شه تا واسه شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابون آزادی ــ خیابون زنجان شمالی مراجعه کنن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر