مهر ۵, ۱۳۹۹

زورگیران سابقه‌دار را شناسایی کنید+ عکس

policeدر روز ۲۱ اردیبهشت سال جاری مأموران کلانتری ۱۷۳ امین آباد، در بین گشت زنی در جاده فیروز آباد ـ جاده نظامی به سرنشین یه دستگاه هوندا ۱۲۵ مشکی رنگ مظنون شدن؛ سرنشین موتورسیکلت به محض مشاهده مأموران و با وجود دستور ایست پلیس مبادرت به فرار کرده و در آخرً تو یه تعقیب و فرار دستگیر و در بازرسی از ایشون یه قبضه قمه کشف شد.

با در نظر گرفتن اعتراف متهم به زورگیری از رهگذران، پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور رئیس شعبه ۱۰۳ دادگاه کهریزک، متهم جهت تحقیقات تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با شروع رسیدگی در پایگاه نهم پلیس آگاهی، متهم مهدی ۲۴ ساله در اعترافاتش عنوان داشت که بیشتر از هشت ساله که به مصرف موادمخدر به خاص شیشه اعتیاد داشته و به همراه یکی از دوستانش به نام بهمن که اون هم به مصرف شیشه اعتیاد پیدا کرده، مبادرت به زورگیری از رهگذران با به کار گیری اسلحه سرد در مناطق فیروز آباد، قلعه نو، جاده ورامین و قوچ حصار کرده و پول بدست اومده از سرقتا رو هم صرف جفت و جور مواد می کنه.

با در نظر گرفتن اعتراف مهدی و معرفی همدست خود، بهمن هم در مخفیگاهش در شهرری ـ خیابون نظامی دستگیر و پس از انتقال به پایگاه نهم پلیس آگاهی و روبرو شدن حضوری با مهدی، از روی زور و اینکه دیگه چاره ای نیس لب به اعتراف گشوده و به زورگیری با اسلحه سرد و با به کار گیری هوندا ۱۲۵ مشکی رنگ اعتراف کرد.

 

سرهنگ کارآگاه آریا  مرتضی رستمی، رئیس پایگاه نهم  پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات از متهمان در مراحل مقدماتی قرار داشته و با اعترافات روشن متهمان به زورگیری از رهگذران و به خاطر شناسایی مالباختگان و شکات، دستور انتشار تصاویر متهمان از طرف مقام  قضایی صادر شده.

بنابر این از همه شکات و مالباختگان احتمالی دعوت می شه تا در صورت شناسایی متهمان، جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری ـ خیابون آستانه مراجعه کنن.