مرداد ۱۸, ۱۳۹۹

زن‌هایی که مجبور شدند مرد باشند!/عکس

اونا زندگی شون رو فدای خونواده شون کردن.هیچ مشکل جسمی و روحی با زن بودنشون نداشتن اما تموم زندگی شون به خاطر نجات خونواده شون مانند مردها زندگی کرده ان. عکس های یه خبرنگار از دهاتی در آلبانی و زن هایی که با زندگی مثل مردها پیر شده ان حرفه های زیادی واسه گفتن داره.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: در دهاتی در آلبانی یه راه حل فداکارانه هست که واسه مردم کشورای دیگه عجیب وغریبه. شاید تا وقتی در شرایط زن هایی که مردونه زندگی کرده ان نباشن متوجه دلیل و چگونگی زندگی اونا نباشه. زن هایی که در زمان سختی و جنگ مجبور شدن زن بودن خود رو از یاد ببرن و ظاهر مردونه پیدا کنه تا بتونن از خواهرها و برادرهای کوچکتر خود مراقبت کنن. در مناطق کوهستانی شمال آلبانی اگه در خونواده ای سرپرست مردی وجود نداشته باشه، یکی از زنان نقش رهبری رو بردوش می گیرد و مرد می شه.

اونا در زمان جوونی خود نمی تونستن در وضعیت اجتماع با زن بودن شون خونواده شون رو سرپرستی کنن و با انتخاب ظاهر مردونه مشغول به کارای سنگین می شدن. قامیل استما که حالا ۹۲ ساله شده از ۲۰ سالگی با ظاهر مردونه زندگی کرده. اون گفته که زندگی به عنوان مرد تنها راهی بوده که اون می تونسته از طریق اون از ۹ آبجی کوچکتر خود مراقبت کنه. تازگیا عکاسی اسپانیایی مجموعه ای از عکس های خود رو از این آدما که به بورنه شاس مشهور هستن منتشر کرده.

noindex