تیر ۱۶, ۱۳۹۹

زنی که سبیل در می‌آورد

movember_sarah

سارا اونیل، زنی که یه ماه رو صرف در آوردن سبیل کرده بود میگه که با در نظر گرفتن نظرات مثبتی که بقیه در این مورد به اون دارن، در نظر داره که سبیلش رو نگاه داره. این زن از عارضۀ تخمدان پلیکیستیک رنج می بره که یکی از نشونه های عادی اون داشتن سطح بالایی از هورمورن های مردونگی است که منتهی به رشد موهای صورت می شه.

خانوم اونیل عزمشو جزم کرد تا در ماه نوامبر به کار گیری تیغ رو قطع کنه تا آگاهی رو در مورد این مریضی زیاد کنه. اون به ما این جوری گفت “در اول این موضوع واقعا آزارم می داد، اما فهمیدم که اگه به مردمی که به من خیره می شدن، می گفتم که به چه دلیل اینکار رو می کردم و مریضی من چی بود، اونا منو درک و حتی پشتیبانی می کردن.”

اون گفت که اعتماد بنفس اون در نیمه دوم این ماه حتی بیشتر هم شده و مهربانی ناشناس ها اون رو بسیار تحت تاثیر قرار داده بود. “من حالا در درون خود احساس راحتی بیشتری می کنم. مطمئن نیستم که حالا می خوام چیکار کنم. اما اینکه بتونم این ویژگی مردونگی رو روی صورتم داشته باشم و بتونم به مردم در مورد اون بگم،  موجب خوشحالی بسیار زیادی برام شده. ممکنه بخوام سبیل خود رو نگاه دارم چون که بخشی از منه و برام موضوعی نداره که خودم باشم. اما تنها بدی اون اینه که مثل برادرم میشم.”

اختصاصی