مرداد ۲۵, ۱۳۹۹

زنی که تروریست‌های سوریه را آموزش می‌دهد + عکس

یکی از تروریست های سوری در مورد مربی زن خود می گوید: وقتی که ایشون اول به ما نزدیک شد، همه بهت زده و مشکوک بودیم. درباره ایشون تحقیق کردیم و مطمئن شدیم که درست می گوید.

به گزارش آلامتو به نقل از باشگاه خبرنگاران، “زبیده المیقی” “Zubaida al-Meeki”، یکی از فرماندهان قبلی ارتش سوریه س که با خیانت به کشور خود به گروه تروریستی “ارتش آزاد سوریه” پیوسته س.

ایشون اولین زنی بود که رسما خروج خود از ارتش کشور سوریه رو اعلام کرد و به صف تروریست ها ملحق شد.

المیقی اهل “بلندی های جولان” بوده و در بخش آموزش ارتش سوریه در شهر “ببیلا” “Babbila” در جنوب دمشق خدمت کرده. این شهر حالا یکی از نقاط درگیری تروریست ها با ارتش سوریه س.

به گفته خود المیقی، وقتی که تروریست ها بخشی از شهر ببیلا رو در دست گرفتن، ایشون از موقعیت استفاده کرده و به یکی از ایست های بازرسی تروریست ها مراجعه می کنه و به اون ها می گوید که می خواد به اون ها ملحق شه.

خالد، یکی از تروریست های شهر ببیلا درباره الحاق زبیده به شورشی ها می گوید: وقتی که ایشون اول به ما نزدیک شد، همه بهت زده و مشکوک بودیم. درباره ایشون تحقیق کردیم و مطمئن شدیم که درست می گوید.

المیقی بعد از فرار از ارتش سوریه به گروه تروریستی “جندالله”، یکی از شاخه های القائده در سوریه ملحق می شه و بعد به ترکیه می گریزد.

ایشون پس از فرار به ترکیه به یه کمپ آموزش تروریست ها رفته و در اونجا به تربیت اون ها می پردازه. فرمانده قبلی ارتش سوریه در این رابطه می گوید: بیشتر وقت خود رو در کمپی نظامی به آموزش افراد پرداختم. من به اون ها آموزش دادم که چیجوری اسلحه رو پر کرده و ازش استفاده کنن.

ابوعدنان، فیلم ساز سوریه ای که به جنوب این کشور سفر کرده بود تا صحنه های جنگ رو فیلم ورداری کنه، درباره المیقی می گوید: اون در اردوگاه نظامیان می خوابد و هر روز یونیفرم نظامی به تن داره.

باشگاه خبرنگاران مطالب باحال روز