مهر ۵, ۱۳۹۹

زندگی ۱۷ ماهه با قلبی در کوله پشتی!+عکس

قلب مصنوعی خارجی

محققان موفق به ساخت یه قلب مصنوعی خارجی شدن که یه مریض مشکل قلبی رو تا زمان پیوند عضو ۱۷ ماه زنده نگه داشت.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا ، استن لارکین جوون ۲۵ ساله آمریکایی که به مریضی مشکل طولانی قلب گرفتار بود با به کار گیری فناوری قلب مصنوعی با مخزن موجود در کوله پشتی تونست بیشتر از ۱۷ ماه تا دریافت قلب اهدایی زنده بمونه.

محققان دانشگاه میشیگان پس از موفقیت در ساخت قلب مصنوعی پیشرفته، واسه اولین بار با نصب اون در سینه مریض گرفتار به مشکل قلبی از صحت کارکرد و دقت بالای اون اطمینان حاصل کردن.

استن لارکین پس از دریافت قلب اهدایی در کنفرانس خبری اعلام کرد: در آخر پس از ۱۷ ماه انتظار و زندگی با قلب رباتیک، حدود دو هفته قبل با دریافت قلب اهدایی دوباره به زندگی معمولی برگشتم.

ایشون در ادامه اضافه کرد: زندگی با قلب مصنوعی و لوازم کمکی موجود در کوله پشتی تجربه ای سخت اما لازم بود. چون که من اولین کسی هستم که با یه قلب پرتابل مصنوعی بیشتر از ۱۷ ماه زنده مونده ام. در واقع احساس حمل قلبی که زندگی شما به اون وابسته بسیار عجیب اما خیلی مهم بود.

قلب مصنوعی واسه تامین انرژی لازم جهت پمپاژ خون از راه دو لوله، هوای فشرده رو از کوله پشتی دریافت می کنه و با کوله پشتی شامل لوازم لازم حدود ۶ کیلوگرم وزن داره.

پروفسور جاناتان هافت، متخصص جراحی قلب بیان کرد: پس از تایید نیاز جدی استن لارکین به پیوند قلب، بدیش اینه دریافتیم که زمان کافی واسه انتظار قلب اهدایی وجود نداره، پس با به کار گیری امکانات بیمارستان و با همکاری پزشکان حازق موجود در این مرکز، جراحی کاشت قلب مصنوعی پیشرفته انجام شد.

ایشون در ادامه اضافه کرد: جراحی قلب مصنوعی کامل اما موقت، وقتی لازمه که هر دو طرف قلب مریض قادر به پمپاژ درست خون نباشن. حالا خوبیش اینه با موفقیت و مقاومت بالای این مریض امید به زندگی در بین افراد نیازمند به پیوند قلبی زیاد شده و ما هم بازم به دنبال پیشرفت فناوری قلب مصنوعی و هرچه کوچیک تر کردن اون هستیم.

قلب مصنوعی خارجی

قلب مصنوعی خارجی

قلب مصنوعی خارجی

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

ایسنا