تیر ۱۳, ۱۳۹۹

زندگی در یک اتاقک چوبی کوچک!+عکس

وقتی کسی نتونه هزینه آپارتمانی رو واسه زندگی بپردازه و در شهر دیگری هم زندگی کنه، بهترین راه پیدا کردن مکان کوچیک تر و جمع وجوری واسه زندگیه.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: یکی از کسائی که هزینه پرداخت اجاره آپارتمون های سانفرانسیسکو رو نداره، تصویرگر ۲۵ ساله ای به نام پیتر برکوویتز است. اون در اول قرار بوده که با دوستش در سان فرانسیسکو خونه ای رو اجاره کنن، اما این اتفاق نمی افتد و خودش به تنهایی مثل فرانسیسکو می رود و خیلی زود متوجه این موضوع می شه که نمی تونه به تنهایی آپارتمانی رو اجاره کنه.

پیتر پس از فکر کردن های بسیار با الهام از اتاقک های ژاپنی که با نام «کپسول» شناخته می شدن و اون ها رو در موزه ای در نیویورک دیده بود، مشکل خود رو حل می کنه.

اون تصمیم می گیرد به جای اینکه یکی از اتاق های خونه رو با دوستی شریک شه، یه جعبه چوبی در اتاق نشیمن بسازه که به عنوان یه اتاق خواب دوم مورد استفاده قرار بگیره. اما داستان به همین جا ختم نمی شه و پیتر که نمی تونه مبلغ بیشتری واسه زندگی در خونه جفت و جور کنه، به دنبال آپارتمون دیگری می شه.

دو هفته قبل آخرسر پیتر آپارتمانی رو پیدا کرد که در اون ساکن شه و قسمت باحال ماجرا به این نکته برمیگرده که بقیه کسائی که که در این آپارتمون زندگی می کنن، ۱۰۰۰ دلار (بیشتر از سه میلیون تومن) واسه اجاره هزینه می کنن، اما پیتر که جعبه چوبی اش رو با خودش برده، تنها هزینه جایی که این جعبه می گیرد رو می پردازه، در حدود ۴۰۰ دلار، البته اون به همه امکانات لازم واسه زندگی هم دسترسی کامل داره.

خونه چوبی کوچیک

این اتاق خواب موقت چوبی در گوشه اتاق جا خوش کرده و از بیرون تنها یه جعبه بزرگ به نظر می رسد، اما در داخل خیلی بالاتر از جعبه چوبیه و علاوه بر یه تخت، یه میز تاشو و چند چراغ ال ای دیه. اما به گفته پیتر این شکل از زندگی اصلا اون رو اذیت نمی کنه و روی شرایطی که داره تاثیر منفی نداشته، اون خیلی راحت می تونه به کارایی که داره، رسیدگی کنه.

پیتر درباره جعبه اش توضیح می دهد: «من خیلی خوشحالم که تونستم راه حل مناسبی واسه یه مشکل روبه افزایش پیدا کنم و از این موضوع حس خوبی دارم که مجبور نیستم تو یه اتاق خواب با هم اتاقی یا روی نیکمت در پارک ها بخوابم. در این جعبه من حریم خصوصی خودمو دارم و تازگیا هم در حال کار روی عایق صوتی جعبه ام هستم.»

این تصویرگر اضافه می کنه: «می دانم در نظر خیلی ها زندگی در اینجور جعبه ای عجیب به نظر می رسد و من هم تا حدودی با اون ها موافق هستم، اما در این شرایطی که جفت و جور مسکن هزینه زیادی واسه من داره و نمی تونه از پس مخارج اون بربیایم، این جعبه چوبی بهترین راه حلیه که من می توانم زندگی شخصی خودمو داشته باشم، در جایی آروم استراحت کنم، تلویزیون تماشا کنم و کتاب بخونم. رو راست تنها مشکلی که دارم به ایستادن من در جعبه برمیگرده، چون ایستادن در اون کار سختیه و اگه بخوام دوباره اون رو بسازم، حتما ارتفاع اون بیشتر هستش.»

اتاقک چوبی

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر