مرداد ۲۴, ۱۳۹۹

زنبور چگونه شهد را به عسل تبدیل میکند؟

شونِه-عسل

در مرود روش جفت و جور عسل چیزی میدونید ؟ اگه از طرفداران مزه خوشمزه عسل هستین پس بهتره با چگونگی جفت و جور عسل آشنا باشین؛

به شکل ساده می گیم: زبورهای عسل در فصل بهار وقتی که همه گله ها شکوفه دادن شهد اونا رو جمع آوری می کنن. اونا با به کار گیری زبون دراز و خرطوم مانندشان گرده گله ها رو بیرون کشیده و اون رو در شکم خود ذخیره می کنن بعد اون رو به کندو حمل می کنن. موقع حمل به کندو گرده در حدود نیم ساعت در داخل شکم می مونه و با شکل های جور واجور آنزیمها و پروتئینهای موجود در داخل شکم زنبور ترکیب شده و به عسل تبدیل می شه. بعد از اون زنبورها عسل رو داخل شونه های شش ضلعی موم اندود شده شون می ریزن و این کار رو تا وقتی که شونه ها پر از عسل می شن ادامه میدن. واسه آماده کردن عسل واسه ذخیره دراز مدت، زنبورها بالهایشان رو بهم میزنن تا آب اون تبخیر شده و عسل غلیظ تر شه( گرده دارای ۸۰ درصد آب و عسل دارای ۱۸-۱۴ درصد آبه). بعد از انجام این کار زنبورها روی شونِه رو با موم می پوشونن و به سراغ شونِه بعدی می رن. پس در واقع عسلی که ما می خوریم شهد شکل های جور واجور گلهاست که زبورها اون رو خورده و بعد قی کردن آب اون تبخیر شده و خواص اون زیاد شده.

در آخر مطالب چگونگی تولید عسل باید اضافه کنیم که زنبورها عسل رو واسه زمستون خود ذخیره می کنن. وقتی که گل و شهد گل واسه درست کردن عسل در دسترس نیست. البته زنبورها به مقدار کمی از اون عسل واسه زنده موندن در طول زمستون نیاز دارن و این بدون معناست که کندو داران می تونن بقیه عسل رو برداشت کنن. بعد از برداشت عسل زنبورداران می تونن شونه ها رو واسه استفاده دوباره زنبورها سر جاشون بذارن.

الان که با مراحل تولید عسل بوسیله زنبور عسل آشنا شدید و می خواین یه عسل مرغوب رو مزه کنین پس واسه خرید عسل سری به بزنین.

شکار عسل وحشی در دل طبیعت

خواص ماسک عسل واسه پوست + روش درست کردن و استفاده

عسل