تیر ۱۹, ۱۳۹۹

زنان چه مردانی را می پسندند؟

بارها شنیده ایم که مردهای متاهل مردهای مجرد رو نصیحت می کنن که رمز یه ازدواج موفق اینه که بگید «چشم عزیزم».

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ باوجود ایده های جور واجور و سردرگم کننده، عزممونو جزم کردیم ببینیم از دیدگاه خانوم ها مردها واقعاً باید در رابطه چیجوری رفتار کنن.

اینجا پنج نکته آورده ایم به همه مردها کمک می کنه تا در راه زندگی همونی شن که خانوم ها به دنبال اون هستن.

مسئولیت پذیر باشین.

کاری که فکر می کنین اشتباهه رو انجام ندین تا بعداً گناه اون رو گردن بقیه بندازید. اگه اشتباهی مرتکب شدید، مسئولیت کارتون رو قبول کنین. یکی از معانی «شوهر» کسیه که با مهارت خونه و خونواده خود رو کنترل کنه. یه مدیر همیشه مسئولیت پذیره.

واسه مردی که همسرش رو واسه مشکلی که به وجود اومده مقصر جلوه می دهد هیچ دلسوزی وجود نداره چون مطمئناً از اون خواهند پرسید که «تو به چه دلیل اجازه دادی این اتفاق بیفته؟» مرد باید حواس جمع باشه و بدونه چیجوری می تونه اعمالش رو واسه کنترل خوب شرایط عوض کنه.

رهبر باشین.

اگه مردی بخواد قوی و باارزش دیده شه و رابطه خوبی با همسر خود داشته باشه، باید از خود توانایی رهبری نشون بده. وقتی با موقعیتی روبه رو می شه که نیازمند اراده کردن و کنترله، خودش باید قدم جلو گذاشته و کارها رو در دست گیرد.

مردم کسائی رو تشویق می کنن که واسه روبه رو شدن با مشکلات و موقعیت های سخت پیش می روند. هیچکی کسی که عقب می کشد و منتظر می موند بقیه مشکل رو حل کنن رو تشویق نمی کنه.

خیلی از مردها از رهبری صرفنظر می کنن چون دوست ندارن کسی از اونا انتقاد کنه. تصور می کنن که با این روش با احتیاط عمل کرده ان.

اما یه مرد باید بگه، «خودم انجامش می دهم» و اقدام کنه و به دنبال راه حل باشه. اگه مطمئن نیس که چه راه حلی باید پیش گیرد، کاری رو بکنه که بقیه رهبرها می کنن: از منابع جور واجور اطلاعاتی کمک بگیره.

تصمیم بگیرین.

یکی از مفاهیم کلمه «مردونه»، قاطع بودنه. مردها باید بتونن تصمیم بگیرن و مسئولیت عواقب تصمیم هاشون رو هم قبول کنن. اگه مردی تمایلی به عزمشونو جزم کردن نداشته باشه، ممکنه همسرش از اون ناراحت شه.

بخشی از تصمیم گیری، درک دیدگاه های طرف مقابل و داشتن انعطاف پذیریه. یه زن کسی رو نمی خواهد که اون رو کنترل کنه، کسی رو هم نمی خواهد که همه تصمیمات رو رو دوش اون بزاره.

مردی که از گرفتن تصمیمات اشتباه می ترسد، باید از خود سوال کنه: گرفتن تصمیمات رو دوش کیست؟ — کسی که از گرفتن تصمیم نترسد.

قوی باشین.

قوی به کی می می گن؟ کسی که بتونه احساسات خود رو کنترل کنه. کسی که می تونه عصبانیتش رو کنترل کنه بسیار بهتر از مردیه که از نظر جسمی قویه و می تونه با یه شهر بجنگه. بیان عصبانیت و خشونت می تونه یه رابطه رو نابود کنه.

اگه مردی فکر می کنه که نمی تونه عصبانیت خود رو کنترل کنه، باید تصور کنه که از دست کسی عصبانی شده، تلفن زنگ می زند و رئیسشه. آروم می شه؟ البته چون در غیراینصورت کار خود رو از دست میده.

عصبانی نشدن به این معنی نیس که رفتار نادرست رو می پذیرد؛ اون می تونه با آرامش واسه رفتارهایی که از طرف بقیه می پذیرد، محدودیت بزاره.

مردونه رفتار کنین.

مردونگی خصوصیات مثبت قطعیت، قدرت در عقاید، اعتماد به نفس، تکیه بر خود، ویژگی های اخلاقی خوب، تادیب نفس، صداقت و راستیه. مردی که مردونگی داره جربزه مقابله با سختی ها، درد و خطر رو بدون عقب کشیدن داره.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

زناشویی مردمون