تیر ۱۹, ۱۳۹۹

زنانی که به دولت روحانی راه پیدا می کنند

بعد از اینکه حسن روحانی تشکیل وزارت زنان در دولت خود رو به عنوان یکی از شعارهای خود مطرح کرد حالا همه چشم دوختن تا ببینه شیخ میونه روی در کابینه خود به چه اندازه از حضور زنان استفاده می کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: زمزمه های تشکیل وزارت وزارت زنان در دولت اصلاحات شنیده شد. طرحی که هیچ وقت به نتیجه نرسید.  البته  در سال ۸۹ هم فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد نمایندگان واسه تشکیل وزارت زنان در طرح بازنگری و بررسی ساختار اداری دولت خبر داده و گفته بود این طرح در حال بررسی در چند کمیسیونه و بزودی در صحن علنی مطرح می شه.

اولین نشونه های  تشکیل این وزارتخانه در دولت یازدهم، در شعارهای انتخاباتی حسن روحانی نمودار شد. اونجا که اون گفت که تشکیل وزارت امور بانوان رو در دولت تدبیر و امید پیش بینی کردیم تا حقوق ضایع شده زنان رو به اونا برگردانیم.

معصومه ابتکار عضو الان شورای شهر و رییس قبلی سازمان محیط زیست از زنانیه که نام اون واسه پستای جور واجور در دولت جدید مطرح شده. از همون ریاست سازمان حافظت از محیط زیست گرفته تا همون وزارت زنان اگه وزارتخانه ای تشکیل شه. ابتکار که از حضور در شورای شهر چهارم بازمانده س شک نداشته باشین پستی در دولت روحانی داره.

از معصومه ابتکار به عنوان یکی از گزینه های ریاست سازمان محیط زیست یاد می شه

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از اون وزارتخانه هایی بود که محمود احمدی نژاد هم در اول دولت دهمش می خواست، مسئولیتش رو به یه زن واگذار کنه. اون فاطمه آجرلو رو واسه وزارت رفاه معرفی کرد اما مجلس به ایشون رای اعتماد نداد. این وزارتخانه در دولت یازدهم هم از اون وزارتخانه هاییه که احتمال سپردنش به یه زن زیاده. از سهیلا جلودارزاده نماینده دوره های پنجم، ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی و از اعضای خونه کارگر به عنوان یکی از گزینه های این وزارتخانه یاد می شه.

سهیلا جلودار زاده شاید واسه وزارت در وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شه

مرضیه وحید دستجردی راه حضور زنان در وزارتخانه ها رو باز کرده. اون در وزارت بهداشت و درمان سابقه مدیریتی خوبی از خود نشون داد و حالا در کنار علیرضا مرندی و مسعود پزشکیان وزیران بهداشت دولت سازندگی و اصلاحات، از مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت دولت احمدی نژاد هم به عنوان یکی از گزینه های تصدی وزارت بهداشت یاد می شه.

زهرا مصطفوی و زهرا پیشگاهی فر گزینه های ریاست مرکز امور زنان ریاست جمهوری هستن

در کنار اینا از زهرا مصطفوی و زهرا پیشگاهی فر به عنوان گزینه های ریاست مرکز امور زنان ریاست جمهوری یاد می شه. البته این روزا زمزمه حضور پیشگاهی فر در این پست قوت بیشتری گرفته. اون نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی و رئیس تحقیقات زنونه. پیشگاهی فرد به عنوان اولین بانوی ایرانیه که تونسته است در رشتهٔ جغرافیای سیاسی، بالاترین مدرک دانشگاهی (دکترا) رو دریافت کنه. نایب رئیسی و عضویت شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی از پستای اونه.

فاطمه هاشمی رو به عنوان یکی از گزینه های ریاست هلال احمر می دونن

فاطمه هاشمی که عضو حزب میونه روی و توسعه س و حضورش در همایش انتخاباتی حسن روحانی از لنز دوربینا ثبت شده بود هم شاید از زنانیه که می تونه در کابینه روحانی جایی داشته باشه. طبق شنیده ها ریاست هلال احمر شاید واسه ایشون در نظر گرفته شده.با همه اینا پیشنهاد باحال رو  توران ولی مراد دبیر اتحاد اسلامی زنان در  نشست اتحاد اسلامی زنان مطرح کرده و گفته که اصرار داریم که سخنگوی دولت هم از بین زنان انتخاب شه، چون که این باعث می شه که خیلی از مرزها شکسته شه و وجهه جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین المللی ارتقا پیدا کنه.

noindex