دانلود پایان نامه

این عمل می‌تواند به طرز حیرت‌آوری برای دارایی شخصی شما نتیجه بدهد. اگر ندانید پول‌هایتان در کجا صرف می‌شود، نمی‌توانید عادات خود را تغییر دهید. می‌توانید مخارج خود را با یک دفترچه ساده پیگیری کنید، ولی اکثر مردم کامپیوتر را انتخاب می‌کنند که کارها را آسان می‌کند. می‌توانید یک صفحه گسترده برای خود ایجاد کنید یا از قطعه نرم‌افزار مالیه شخصی استفاده کنید.
4 – از هرزنامه‌ها بپرهیزید
5 – بهینه‌سازی حساب‌های بانکی
اینترنت نعمتی برای پس‌اندازکنندگان زرنگ و دانا شده است. در حال حاضر ساده است که حساب پس‌انداز آنلاینی را بیابید که تسهیلاتی را پیشنهاد دهد و نرخ بهره آن خوب باشد؛ اما در بسیاری موارد، واقعا می‌توانید نرخ‌های بهره بهتری در حساب‌های دیداری با پاداش ویژه در بانک‌های پس‌‌انداز و اتحادیه‌های کوچک محلی اعتباری بیابید. اگر از بانک‌تان راضی هستید با آنها تماس بگیرید و بخواهید تا اجرت خدمات را حذف یا نرخ سود بهتری به شما بدهند. اگر از بانک خود ناراضی هستید، بانک جدیدی بیابید.
6 – باز کردن حساب سرمایه‌گذاری
با توجه به وضع کنونی اقتصاد، باز کردن حساب سرمایه‌گذاری ترسناک به نظر می‌رسد. من نمی‌خواهم شما را نصیحت کنم که باید در سهام یا اوراق قرضه سرمایه‌گذاری کنید یا هیچ کدام. من کارشناس مالی نیستم، اما می‌گویم بهترین کار است که سرمایه‌گذاری را هر چه زودتر شروع کنید. افتتاح حساب سرمایه‌‌گذاری به ترسناکی‌ای که به نظر می‌رسد، نیست. به دلیل معجزه نرخ بازدهی مرکب‌ سرمایه‌گذاری کوچک منظم در حال حاضر، در 20 یا 30 سال آینده مقدار زیادی به شما برمی‌گرداند.
7 – برای معاملات بهتر با سایرین تماس بگیرید
با تامین‌کنندگان سرویس جاری تماس بگیرید و از آنها بخواهید همان شرایط رقبا را تامین کنند یا از رقبا پیشی بگیرند؛ ممکن است انجام ندهند، ولی خواستن آن ضرری ندارد. (نرخ موفقیت با این روش 50-50 است) اگر می‌خواهید ناعادلانه رفتار کنید، تهدید کنید که حسابتان را می‌بندید. این اغلب بسیار موثر است ولی باید آماده باشید تا واقعا تهدید خود را عملی کنید.
8 – خود را آموزش دهید‌
9 – تعیین اهداف مالی
اهداف، پایه‌های موفقیت، نه تنها در مالیه شخصی بلکه در هر حوزه زندگی هستند. بدون اهداف، زندگی انفعالی داشته و اجازه می‌دهید زندگی شما را به هر طرف بکشد. با اهداف است که می‌توانید زندگی فعالی داشته باشید، تقدیر را هدایت کنید. وقتی هدفی در ذهن دارید، آسان‌تر خواهید فهمید چه وقت اشتباهی مرتکب می‌شوید.
در اینجا مجموعه‌ای از اهداف مالی پایه بیان شده است:
* حساب اضطراری با مانده متوسط داشته باشید.
* بدهی کارت اعتباری را تسویه کنید.
اهمیتی ندارد وضعیت مالی شخصی شما چگونه است؛ ثروتمند یا فقیر یا چیزی بین این دو هستید. برای تعیین اهداف وقت بگذارید. با اصطلاحات مثبت آنها را توضیح دهید. برای دستیابی به اهداف موعد تعیین کنید. آنها را قابل‌اجرا بسازید. یادداشت‌برداری کنید. هر روز روی آنها کار کنید (رسیدن به اهداف آسان‌تر است، وقتی با گام‌های مجزا به سمت رسیدن به آنها تمرکز کنید.)
10 – پوشه پولی ایجاد کنید
علی علیه‌السلام:
از دنیا بیزارم و زندگی را دوست دارم. زندگی نگاه منتظر یک یتیم است و دنیا حرص و طمع.
راز ثروت
هشت قانون ثروتمندشدن
نه کسی شانسی ثروتمند می شود و نه کسی شانسی ثروت خود را از دست می دهد. این موضوع بیانگر این مطلب است که ثروتمند شدن نیز مثل رسیدن به هر خواسته دیگری در این دنیا برای خود مراحلی دارد, و فقط کسانی که از این موضوع باخبرند می تواند به ثروتمند شدن خود امید داشته باشند. این مراحل عبارتنداز:
1- نابرده رنج گنج میسر نمی شود:
برای ثروتمند شدن باید تلاش کرد. اینکه دوست داشته باشید ثروتمند شوید با اینکه بخواهید واقعا انسان ثروتمندی شوید متفاوت است. رسیدن به استقلال مالی شانسی نیست, برای رسیدن به استقلال مالی باید نهایت تلاش خود را بکنید. فراموش نکنید که نابرده رنج گنج میسر نمی شود. اگر بخواهید که به ثروت برسید باید سختی های آن را تحمل کنید. معمولا انسانهای که هدف والایی در سر ندارند با کوچکترین سختی ها دست از تلاش خود بر می دارند ولی اگر بتوانید سختی ها را تحمل کنید به زودی به هدف خود می رسید. توجه داشته باشید که همه کسانی که در زندگی موفق می شوند, ممکن است در شروع با دشواری روبه روشده و مجبور باشند که به تلاشی نومید کننده دست بزنند. باید مشکلات و سختی ها را پشت سر بگذارید تا بتوانید به هدف خود برسید. هنگامی که توماس ادیسون تصمیم گرفت تا لامپ را اختراع کند در اولین تلاش خود موفق به ساخت آن نشد. او مصمم شد که به رویای خود جامه عمل بپوشاند و با آنکه بیش از هزار بار شکست خورد, آنقدر ایستاد تا موفق گردید.
2- ارزش پول خود را بدانید:
قدر پول خود را بدانید و آنرا بیهوده خرج نکنید. اکثر انسانها اصلا کنترلی بر نحوه پول خرج کردن خود ندارند و بدون هیچ تفکری کورکورانه پول خرج می کنند. اگر می خواهید ثروتمند شوید باید بدانید که کی و کجا پول خرج کنید. در هیچ مدرسه ای یا هیچ دانشگاهی اصول ثروتمند شدن را تدریس نمی کنند شما این اصول را فقط از طریق رفت و آمد در جامعه و مطالعه درباره زندگی ثروتمندان جهان به دست می آورید. برای اینکه بتوانید بر روی منابع مالی زندگی خود تلسط داشته باشید باید بهترین راه استفاده کردن از پولتان را بدانید. سعی کنید از تجربیات دیگران استفاده کنید و اشتباهاتی را که آنها مرتکب شدند را مرتکب نشوید.

مطلب مرتبط :   کانال ورزشی تلگرام

Written by