مرداد ۱۸, ۱۳۹۹

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۰ چگونه است؟

طی چند سال گذشته آموزش و پرورش سعی داشته به دلایل مختلفی نقش تاثیر معدل در کنکور ۹۹ را پر رنگ کند،اما در واقعیت دانش آموزان زیاد موافق این طرح نیستند. به گونه ای که در نظرسنجی که توسط سازمان سنجش از میان داوطلبان کنکوری انجام شد ،طبق نظرسنجی سازمان سنجش ?? درصد داوطلبان تمایل به تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور ندارند ،هم چنین در نظر سنجی دیگری که در شبکه یک سیما در برنامه «مناظره» با حضور موافقان و مخالفان برگزار شد ۸۷ درصد داوطلبان موافق تاثیر مثبت کنکور بودند.

با توجه به این نظر سنجی ها و سایر تحقیق های انجام شده ؛ در حال حاضر تاثیر قطعی معدل با عدالت آموزشی مغایر است و براساس گزارش های سازمان سنجش و پذیرش تاثیر قطعی معدل به زیان دانش‌آموزان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم است،که خوشبختانه در کنکور سال ۹۹ نیز به صورت مثبت تاثیر معدل در نظر گرفته می شود.

 

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۰ برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند چگونه است؟

(با توجه به بخشنامه تاثیر معدل در کنکور سال ۹۹): تاثیر سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۰ برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند نیز به این صورت است که این افراد نیز شامل تاثیر معدل می شوند اما با توجه به دیپلم میزان تاثیر معدل متفاوت خواهد بود.(در این رابطه می توانید مطلب تاثیر معدل برای رشته های غیر مرتبط با دیپلم)

نسبت به دیپلم های مرتبط شامل تاثیر معدل کمتری می باشند.

به طور مثال داوطلبی که دیپلم ریاضی یا انسانی دارد و قصد شرکت در کنکور تجربی را دارد،سوابق تحصیلی آن با توجه به دروس موجود محاسبه می شود و کمتر از درصد مورد نظر در آن سال(مثلا در کنکور ۹۸ : تاثیر معدل ۳۰ درصد ) می باشد.

اگر تاثیر معدل کنکور ۱۴۰۰ قطعی بشه چگونه نمرات را ارتقا دهیم؟

اگر به هر دلیل در کنکور ۱۴۰۰ بر خلاف سالهای گذشته تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته شود، که البته امیدواریم تا زمانی که شرایط و امکانات برای تمام داوطلبان یکسان نباشه،تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته نشود،ولی اگر این اتفاق رخ داد می توانید از ترمیم معدل دروس استفاده کنید.( مشاهده ترمیم معدل کنکور ۹۹ )

اطلاعات تکمیلی را در پی سی کنکور بخوانید :
https://p30konkor.com/%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%b9%d8%af%d9%84-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1/