13

13

11

85% شركت ردان سيستم

15

15

12

80% موبايل پرداخت ايران

16

16

12

75% شركت كارت ايران خودرو

12

12

9

75%

شايان ذكر است علي رغم اينكه 198 پرسشنامه برای تمامی خبرگان بصورت الکترونیکی توزيع شدند، اما پس از پیگیری‌های فراوان در 156 پرسشنامه جمع آوري شد. تعداد خبرگان هر شرکت و همچنین درصد پاسخهای هر شکت به تفکیک جدول (3-1) قابل مشاهده است. در مجموع 78.79% خبرگان به پرسشنامه پاسخ دادند.
قلمرو مکانی
معرفی شرکت کیش ور
شرکت توسن در سال 1378 با هدف ايجاد بستري مستقل و بومي جهت طراحي و توليد محصولات و راه حل‌های نوين در عرصه هاي مختلف الکترونيکي کشور مانند بانکداري الکترونيکي، تاسيس گشته است. تا سال 1387، این شرکت با نام کیش ویر در حال خدمت رسانی به جامعه بانکی ایران بوده و در سال 1387، تمامی محصولات، خدمات و وظایف کیش ویر به این شرکت منتقل گردید.
در حال حاضر بیش از 500 نفر پرسنل و کارشناس فني سرآمد، در زمينه هاي مختلف علوم کامپيوتر و بانکداري در این شرکت مشغول بکار می‌باشند. محصولات اين شرکت در اکثر بانک‌های خصوصي و برخي بانک‌های دولتي و اکثر مؤسسات مالي و اعتباري کشور در حال استفاده می‌باشد.
به علت بکارگيري آخرين تکنولوژی‌ها و معماری‌های نرم افزاري و سخت افزاري، مشتريان اين محصولات، داراي سیستم‌های يکپارچه در سطح کشور می‌باشند و خدمات کاملاً online به مشتريان خود ارائه می‌نمایند.
محصولات ارائه شده به بانک‌ها (بر اساس تمام عقود اسلامي و قوانين بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران) شامل: سيستم بانکداري متمرکز، سيستم پرداخت کارت، سوييچ و بانکداري مجازي (اينترنت بانک، ايميل بانک، SMS بانک، تلفن بانک، موبايل بانک، وب کيوسک) و سيستم Payment Gateway (خريد کالا و پرداخت قبوض از طريق: اينترنت، موبايل، تلفن، وب کيوسک)، سیستم مدیریت ریسک و سیستم‌های مبتنی بر هوش تجاری بانکی مانند سیستم تشخیص تقلب و سیستم ضد پولشویی و سایر راهکارهای مبتنی بر BI می‌باشد.
قلمرو زمانی
قلمرو زمانی این پژوهش از اواسط تیر ماه تا اواسط دی سال 1391 می‌باشد.
نحوه گرد آوری اطلاعات