دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه تاثیر ابعاد فرهنگی بر توسعه و تقویت گردشگری در استان ایلام 

تکه ای از متن پایان نامه :

تجزیه و ترکیب کلی منطقه از نظر محیطی، اجتماعی، اقتصادی.

با در نظر داشتن مطالب فوق به چند راهبرد توسعه گردشگری که در نواحی گوناگون جهان مورداستفاده قرار گرفته می باشد اشاره می گردد : یکی از انواع راهبردهای توسعه، “ایجاد تفریحگاه (استراحتگاه) برای  جهانگردان ” می باشد . یک تفریحگاه معمولاً دامنه وسیعی از خدمات و امکانات گردشگری مانند امکانات تفریحی و استراحتی را ارائه می کند، کشورهای مختلفی از این نوع راهبرد بهره گیری نموده اند که از مهمترین آنها می توان از راهبرد توسعه تفریحگاه مکزیک نام برد . از دیگر راهبردهای گردشگری می توان به راهبرد

توسعه گردشگری شهری اشاره کرد، شهرها غالباً گستره وسیعی از جاذبه های تاریخی، فرهنگی، بازار، رستوران ها، هتل ها و پارک های شهری را شامل م ی شوند . بسیاری از جاذبه ها و تسهیلات رفاهی شهری اساسًا برای خدمت به شهروندان توسعه یافته اند، از طرفی شهرها ممکن می باشد دروازه ور ود و خروج گردشگران به کشور یا منطقه باشند و به عنوان پایگاهی برای گردشگرانی که به نواحی اطراف شهرها مسافرت می کنند، به حساب آیند .

این نوع راهبرد باید به دقت برنامه ریزی گردد و احداث هتل ها و سایر تسهیلات گردشگری و جاذبه ها، باید به دقت اقدام گردد . امروزه احداث یا عمران مجدد برخی از نواحی شهری که در جهت بهره گیری جهانگردان و اوقات فراغت ساکنان آن ناحیه ها قرار می گیرد، امری متداول می باشد . از دیگر راهبردها می توان به راهبرد “توسعه گردشگری روستایی” مانند آن چیز که که در کشور سنگال اجرا شده و راهبرد “توسعه گردشگری مذهبی” مانند کشور عربستان اشاره کرد (مدهوشی و ناصر پور، 1382: 27).

2-7 موانع توسعه صنعت گردشگری

هر چند با در نظر داشتن شرایط هر کشور یا منطقه، موانع توسعه صنعت گردشگری متفاوت می باشد، اما بطور کلی موانع عمده در اجرای برنامه های توسعه گردشگری عبارت می باشد از:

  • الف) موانع سازمانی و ساختاری: نبود یک سازمان یا وزارتخانه مشخص به عنوان متولی صنعت که در نتیجه وجود سازما ن های موازی، باعث ناهماهنگی و تداخل وظایف فراوان می گردد. از طرفی وجود چند تأثیر اقتصادی گردشگری:

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

]]>