مرداد ۱۶, ۱۳۹۹

بررسی بازی Into the Dead 2؛ بازگشت به جهنم

Into the Dead 2 دنباله مناسبی واسه قسمت اول هستش؟ قبل از انجام ادامه بازیای خوب، معمولا یکی از نگرانیای همیشگی بازیکنا نداشتن یه تجربه جذاب مثل گذشته س و چون Into the Dead هم یکی از بهترینای تلفنای هوشمنده پس ممکن بود که نسخه دوم نتونه انتظارات طرفداران رو برآورده کنه.

شاید الان که دست به تجربه Into the Dead بزنین، اونو عنوانی معمولی و آخر سرگرم کننده بخونین. اما سال ۲۰۱۲ که واسه اولین بار بازیکنا تونستن طعم دستپخت PikPok رو بچشند، مکانیزمای Into the Dead تازگیای خود رو داشتن و ترکیب یه محیط اتمسفریک آخرالزمانی با المانای سبک Runner و مهیج چیزی نبود که اون موقع عرف باشه.

قسمت اول Into the Dead نقدهای مثبت زیادی گرفت و بیشتر از ۷۰ میلیون بار دانلود شد

Into the Dead روحی تازه به کالبد سبک رانر بخشید و پس طبیعیه که انتظارات واسه قسمت دوم زیاد شه. خوب بیایید همینجا تکلیف مون رو با Into the Dead 2 مشخص کنیم؛ بازی اون دنباله ای که واسه Into the Dead داشتیم نیس ولی بازی بازم می تونه سرگرم کننده باشه که همین رو هم مدیون نسخه قبلی هستیم.

نکته اینجاس که تفاوتای دو قسمت بعد از ۵ سال اصلا کافی نبوده و از طرفی بعضی تغییرات جدید به درستی پیاده نشده ان. اولین تغییری که با تجربه Into the Dead 2 متوجه اون میشین وجود یه بخش داستانیه. ماشین شخصیت اصلی چپ شده و حالا اون باید به سرعت به سمت خونواده اش واسه نجات اونا بدود.

نمایی از نسخه ابتدایی Into the Dead

بعد از هر مرحله هم دیالوگایی بین ایشون و بقیه کاراکترها شنیده می شه تا اتفاقات واقعی تر به نظر برسن. طبیعتا همین توضیحات واسه اینکه Into the Dead 2 رو دارای یکی از تکراری ترین داستانای ممکن بنامیم بسه ولی هیچوقت داستان در این جوری عناوین اهمیت نداشته و اتفاقا بخش داستانی بازی کارکرد به نسبت خوبی داره.

وجود دیالوگا و اتفاقاتی که در بین اونا متوجه شون میشین کافیه تا ساخته جدید استودیوی PikPok دارای یه هدف باشه و پس بازی رو ادامه بدین. با وجود اضافه کردن یه بخش داستانی، گیم پلی Into the Dead 2 براساس همون مکانیزمای اصلی نسخه قبلی ساخته شده.

طی تموم مرحله ها باید راهی مشخص رو بدوید و در این راه هم مراقب باشین تا طعمه زامبیا نشید. اما چیجوری؟ می تونین با حرکت به سمت چپ یا راست جاخالی داده یا از اسلحه استفاده کنین. روی به کار گیری اسلحه تاکید داشتیم چون این بخش حضور پر رنگ تری در قسمت دوم داره.

با وجود اینکه در قسمت قبلی هم می تونستید با اسلحه به جون زامبیا بیفتین ولی حالا بار مهیج بازی زیاد شده و در بین راه می تونین با لوازم مختلفی زامبیا رو بکشین. به دنبال این تصمیم، انیمیشنای حرکت بیشتری واسه زامبیا در نظر گرفته شده که به واسطه اون هنگام دویدن با چالشای زیادی رو به رو میشین.

PikPok مهم به بخش مهیج و از اون طرف اضافه کردن رفتارای جورواجور به زامبیا واسه غافل گیری بازیکن جذابیت عنوانش رو زیاد کرده ولی استرسی که در قسمت قبل داشتین اینجا دیده نمی شه. اونم نه واسه اسلحه های فراوون، بلکه به خاطر نبود یه تعادل مناسب بین قسمت مهیج و رانر.

گیم پلی Into the Dead 2 با وجود مشکلاتش تنوع بیشتری نسبت به گذشته داره

اگه در طول بازی مراقب باشین بازم قسمت خیلی از راه [یا حتی تمومش] رو می تونین بدون به کار گیری تیرهای خود رد کرده یا در آخر مهمات اضافه بیارین. نکته اینجاس که سازنده شما رو مجبور به تیراندازی نمی کنه و چون میبینین که تعداد مهمات هاتون بعضی وقتا مناسبه پس احساس خطر نمی کنین.

البته دلمون نمی خواد بگیم که در تموم مرحله ها این مشکل دیده می شه. بعضی وقتا هم با کمبود تیر مواجه میشین ولی به صورت کلی بالانس درستی نمی ببینن؛ توجه بیشتر به بخش مهیج موجب گشته تا Into the Dead 2 یکی از سرگرم کننده ترینا باشه اما از اون طرف طعم استرسی که با قسمت قبلی چشیده بودیم رو هم کاهش داده.

یکی از بهترین بخشای Into the Dead گرافیک اون بود. بازی فریم ریتم خوبی داشت و انیمیشنای حرکت به طور کامل طبیعی به نظر می رسیدن. جدا از اینکه محیط اتمسفریک و صداگذاری این عنوان به بهترین حالت ممکن حس بودن در دنیایی آخرالزمانی رو به بازیکنا القا می کرد.

بدیش اینه Into the Dead 2 دارای  تاثیرگذاری چشمی گذشته نیس. محیطا تنوع بیشتری دارن و شاید از دیدگاه رنگ بندی بازی گیرایی گذشته رو نداشته باشه، ولی بازم به دلیل وجود جزییات فراوون و به کار گیری رنگای تاریک بازی تماشاگر جذابیتای دیداری مختلفی هستیم.

پس مشکل اصلی کجاس؟ افت فریم و باگای جورواجور که موجب شده Into the Dead 2 به جایگاه واقعی خود از نگاه گرافیک نرسه. حرف هامون رو این جوری به پایان می رسانیم که ساخته جدید استودیوی PikPok با وجود مشکلات فراوانش هنوز سرگرم کننده س. پس پیشنهاد می کنیم اونو از دست ندین.

دانلود نسخه اندروید – دانلود نسخه iOS

در بخش اپلیکیشنای سایت ما بخونین:

نگاهی به نسخه بتا Battle Break؛ با ساخته جدید مینی کلیپ آشنا شید

به بهونه یه سالگی پلتفرم گیمینگ تلگرام؛ با بهترین بازیای این اپ آشنا شید