انتخاب هدیه عاشقانه واسه همسر با ۱۰ ایده مقرون به صرفه “

بعضی وقتا انتخاب هدیه عاشقانه واسه کسی که دوستش داریم آنقدرها هم آسون نیس. شاید شمام از اون دسته افرادی هستین که خیلی وقت واسه پیدا کردن چیزی که واقعا همسرتون رو خوشحال می کنه مغازه های مختلف رو زیرورو کنین و در آخر خسته و ناامید خودتون رو در همون پله ی اول ببینین. اگه اینطوره باید بدونین که تنها نیستین و اصلا هم احتیاجی به انجام یک کار خارق العاده با قیمتی زیاد نیس. با ما باشین تا ببینین چیجوری با چند ایده جذاب یک هدیه عاشقانه واسه همسرتون انتخاب کنین و عشق تون رو به اون بگید.

ممکنه خیلیا فکر کنن هدیه هرچقدر گران قمیت تر باشه ارزشش بیشتره، اما اصلا اینطور نیس، عشق واقعی با پول اندازه گیری نمی شه. احتیاجی نیس که واسه نشون دادن عشق تون کیف پول تون رو خالی کنین. یک هدیه ی آسون و ارزون قیمت اگه از سرِ عشق و راستی باشه، به یک هدیه ی چند میلیونی ریاکارانه می ارزه.

اگه شمام جزو افرادی هستین که واسه انتخاب هدیه ای که هم مناسب باشه و هم با بودجه تون موافقت داشته باشه به بن بست رسیده اید، با ما همراه باشین. اگه کمی خلاقیتبه خرج بدین، می تونین با کمترین هزینه، هدیه ی زیبایی واسه همسرتون تهیه کنین.

۱. کارت پستال

طبق یک نظرسنجی، شکلات و آب نبات به عنوان پرطرفدارترین هدایای عاشقانه شناخته شدن. پس از اونا کارت پستال در رده دوم قرار میگیره و رتبه های بعدی به گل، جواهر و یک شام عاشقونه اختصاص داره.

اما اگه بدونین وقتی خودتون یک کارت سفارشی قشنگ واسه شریک زندگی تون درست می کنین، چقدر براش باارزش تر هستش، بی معطلی این کار رو انجام میدید. بااین کار می تونین احساس تون رو با زبون خودتون بنویسین و عشق تون رو به اون بگید.

۲. ایدهایی واسه درست کردن هدایای دست ساز

واسه تهیه هدیه عاشقانه می تونین از مهارت ها و خلاقیت خودتون هم استفاده کنین. می تونین از آموزشای آنلاین هم کمک بگیرین. در زیر، چند نمونه از هدایایی که می تونین خودتون اونا رو درست کنین آورده شده :

 • اگه هنرمند هستین، می تونین یک نقاشی از چهره ی شریک زندگی تون یا هر تصویر زیبای دیگری بکشین و به اون هدیه کنین؛
 • اگه هنرهای دستی بلد هستین، یک کارت فانتزی با تور، مهره، طرحای کاغذی یا هر نوع لوازم دیگر تهیه کنین؛
 • اگه در هنرهای ادبی مثل شعر یا نثر سررشته دارین، احساس تون رو با شعر، نامه ی عاشقانه یا نظایر اونا بگید و بنویسین؛
 • اگه مهارتای کامپیوتری دارین، یک کارت طراحی و خودتون اونو چاپ کنین. حتی می تونین یک انیمیشن عاشقانه درست کنین و اونو از راه ایمیل براش بفرستید.

این کارتای دست ساز بیشتر از کارتای آماده ارزش دارن. چون هر چقدر پیام تون شخصی تر و از دل برآمده باشه، بیشتر به دلِ طرف مقابل می شینه؛ حتی اگه هزینه زیادی هم براش نپرداخته باشین.

۳. آب نبات و شکلات

هدیه دادن شکلات واسه نشون دادن عشق و علاقه خیلی رایجه، اما شکلاتا به دلیل بسته بندی شیک و زیبایی که دارن گران تموم می شن. خوشبختانه در خیلی از مغازها (به ویژه مغازه های آنلاین) آب نباتا و شکلاتای ارزون تری هم پیدا می شه. آب نباتا و پاستیلای قرمز یا آب نباتایی به شکل قلب در طعمای مختلف، نمونه های مناسبی واسه هدیه عاشقانه واسه همسرتون هستن.

اگه طرف مقابل تون یکی از طرفداران سرسخت شکلاته، آب نبات رو از یاد ببرین؛ اما نگران نباشید، بازم انتخابای دیگری وجود دارن که ارزون تر از شکلاتای لوکس و گرون هستن. می تونین از موارد زیر ایده بگیرین. بعضی از اونا رو میشه در منزل هم تهیه کرد:

 • توت فرنگیای آغشته شده به شکلات مایع؛
 • شکلاتای مغزدار؛
 • ترافلا (توپکای با روکش شکلاتی)؛
 • شکلاتای آجیل دار (تکهای موزاییک شکلی که از یک لایه شکلات درست شده و روی اونو با میوه، آجیل، تافی و نظایر اون پر می کنن)؛
 • کوکیا و شیرینیای به شکل قلب.

درست مثل کارتای دست ساز، یک ظرف شکلات یا کیک خونگی با عطر و طعمای محبوب هم می تونه به عشق تون نشون بده که چقدر واسه این هدیه سعی کردین.

۴. گلا

گلا یکی از نشونه های سنتی بیان عشق هستن. در قدیم، از گلا و شکوفها واسه تبادل پیامای مختلف به شکل رمز استفاده می کردن. به این زبونِ رمزی «زبونِ گلا» گفته می شد. هر گل نشونه ای بود و پیامی رو به مخاطب انتقال می داد. به خاطر اینکه در زبون گلا، گل رز نشونه عشق بود، تعجبی نداره که گل رز (به ویژه گل رز سرخ) از همه گلا پرفروش تر و محبوب تر باشه.

به خاطر اینکه گل رز گل تابستانیه، شاید در زمستون به سختی پیدا شه. واسه همین، خیلی از گلای رز در زمستون از مناطق گرمسیری به مناطق سردسیر بین و هزینه حمل و تازه نگه داشتن اونا هم به قیمت اون می افزاید. پس یک دوجین رز قرمز با کمی تزئینات ممکنه خیلی گران تموم شه.

۵. چند ایده واسه اینکه گل هدیه بدین

بااین حال، اگه اصرار دارین احساس تون رو با گلا به عشق تون نشون بدین می تونین از ایده های زیر استفاده کنین:

 • با اینکه رز سرخ محبوب ترین گل واسه یک هدیه عاشقانه به حساب میاد، اما گل میخک صد پَر هم دست کمی از اون نداره. میخک ازجمله گلای زیباییه که هم عمر طولانی تری نسبت به رز داره و هم ارزون تره. تقریبا ۲۰ شاخه گل میخک از ۱۲ گل رز سرخ ارزون تر تموم می شه. گل داوودی، نرگس زرد و لالها هم انتخابای خوبی هستن. فقط توجه داشته باشین که در زبون گلا، لاله ی قرمز به عنوان اعلام عشق و لاله ی زرد به معنای ناامیدی در عشقه.
 • اما اگه واقعا دل تون می خواد رز بخرین، مجبور نیستین تعداد زیادی از اونو بخرین. می تونین فقط یک شاخه گل رز بخرین و به اون بگید «تو تنها عشق من هستی». بااین کار هم احساس عاشقانه تون رو به اون میگید و هم واسه تون مقرون به صرفه هستش.
 • گلدان: برخلاف دسته گلایی که به یک هفته نرسیده خشکیده می شن، یک گلدان می تونه در منزل رشد کنه و گل بده. می تونین یک گلدان ارکیده، گل داوودی یا بنفشه ی آفریقایی با قیمت مناسب بگیرین و به همسرتون هدیه کنین.
 • گلای رز کاغذی: گلای طبیعی در هر صورت پس از یه مدت خشکیده می شن، اما گل کاغذی می تونه واسه همیشه بمونه. خودتون می تونین با کمترین هزینه این گلا رو درست کنین. سایتای مختلفی به خاطرِ آموزش آنلاین گل کاغذی وجود دارن. واسه ساخت این گلا می تونین از صفحات متن دار مثل صفحات کتابای قدیمی که شعر یا نوشته ای درباره عشق دارن استفاده کنین؛ این کار زیبایی خاصی به اونا خواهد بخشید.

۶. جواهرات

قرن هاست که هدیه دادنِ جواهر به ویژه حلقه، یه جور قول وقرارِ عاشقانه به حساب میاد. حدود یک سوم از آدما شرکت کننده در یک نظر سنجی (چه زن چه مرد)، جواهرات رو به عنوان بهترین هدیه واسه یک زن انتخاب کردن.

برخلاف بقیه هدایای عاشقانه واسه همسر، جواهرات تا حدودی به دلیل ارزش مادی شون محبوب هستن. حتی یک آویز خیلی کوچیک که یک سنگ قیمتی هم داشته باشه بی محاسبه زنجیر اون، اون قدر گران تموم می شه که بی چون وچرا تعهد شما رو نسبت به شریک تون نشون میده! چون خیلی از مردم نمی تونن فقط واسه رابطه ای زودگذر که قرار نیس جدی باشه، اینجور هزینه ای بدن.

درهرصورت، خیلی از آدما واقعا از پسِ اینجور هزینه ای برنمی آیند. اگه شریک زندگی تون به مسافرت علاقه زیادی داره، شاید خریدن دو بلیط واسه رفتن به یکی از بهترین مناطق تفریحی، جانشین بهتری واسه خرید جواهر باشه و شادی بیشتری واسه تون به ارمغان بیاره.

جواهرات ارزون تر

بااین حال اگه عشق تون به جواهر علاقه زیادی داره، می تونین جواهرات زیبایی متناسب با بودجه تون پیدا کنین.

 • سنگای آزمایشگاهی: این روزها، سنگای قیمتی مثل الماس، یاقوت سرخ و یاقوت ِ کبود رو در آزمایشگاه هم میسازن. این سنگا جواهرات بدلی نیستن و سنگایی واقعی هستن، اما با هزینه خیلی کمتر نسبت به سنگای قیمتیِ درآورده شده از دلِ زمین ساخته شدن. می تونین یک گردنبند قشنگ با سنگای آزمایشگاهی تهیه کنین که هم زیباست و هم ارزون تره.
 • جواهرات بدلی: اگه فرد مقابل شما بیشتر به ظاهرِ جواهر اهمیت می ده و ارزش سنگ اون براش مهم نیس، می تونین جواهرات بدلی که از نظر زیبایی دست کمی از جواهرات اصل ندارن تهیه کنین. این جواهرات از شیشه، زیرکونیا، سنگای کم قیمت، دانه های رنگارنگ یا فلزات آسون به شکل تزئینی ساخته شدن. جواهرات بدلی خیلی جور واجور هستن و قیمت زیادی هم ندارن. می تونین از بین اونا واسه فرد موردعلاقه تون جواهر مناسبی پیدا کنین.
 • جواهرات قدیمی: مغازه های آنتیک فروشی، مغازه های دست دوم فروشی و نظایر اونا قطعات جواهر قدیمیِ منحصربه فردی مثل زیورآلات، آویزها، حلقه ها و گوشوارها عرضه می کنن که قیمتای اونا خیلی متنوعه. بعضی از اونا ممکنه حتی گران تر از جواهرات نو باشن و بعضی دیگر خیلی ارزون هستن.
 • جواهرات دست ساز: بعضی جواهرفروشیا، جواهراتی میفروشن که مستقیما از سازنده اونا خریده ان. در بین اونا هم متناسب با هر بودجه ای انتخابای خوب و مناسبی هست.
 • در آخر می تونین خودتون یک قطعه ی سفارشی برابر سلیقه ی طرف مقابل تون بسازید. مغازه های صنایع دستی، دانه های زینتی در شکلا و رنگای مختلف میفروشن که می تونین از اونا گردنبند، گوشواره و سنجاق سینه درست کنین.

۷. یک شام عاشقونه

در کنار هدیه، شامی عاشقونه هم می تونه ایده ی خوبی واسه نشون دادن عشقتون باشه. معمولا یک شام مفصل در رستوران با همه مخلفات و فضای شاعرانه خیلی گران تموم می شه، اما گزینه های بهتری هم هست که می تونین با هزینه کمتر یک شام رویایی واسه خودتون و عشق تون ترتیب بدین.

 • خودتون غذا درست کنین! خانوم هستین یا آقا فرقی نمی کنه، واسه یک شام عاشقونه کمی خلاقیت به خرج بدین. خونه رو عطرآگین کنین، شمع روشن کنین و در گوشه و کنار منزل تون گل بذارین. یک غذای خوشمزه از کتاب آشپزی پیدا کنین و از یک فضای شاعرانه در سکوت (به جای رستورانای شلوغ و گرون) لذت ببرین.
 • اما اگه دوست دارین بیرون برید، می تونین به جای شام به یک رستوران فانتزی برید و فقط دسر بخورین. یک دسر خوشمزه یا قهوه در یک فضای قشنگ مثل کافی شاپ یا بستنی فروشی مناسب مثل اینکه و هزینه زیادی هم واسه تون نداره.

۸. هدایای غیرسنتی

اگه فرد موردعلاقه تون خیلی به سنتا اهمیت می ده، چاره ای جز خریدن گل و شکلات و هدایای سنتی نخواهید داشت. اما اگه فردی که دوستش دارین کمی غیرمتعارفه، چرا خودتون رو با هدایای معمولی محدود می کنین؟ تصور نکنین که هر چه هدیه عاشقانه سنتی تر باشه بهتره، بعضی وقتا یک انتخاب غیرمعمول اما مناسب، می تونه واسه کسی که دوستش دارین جذاب تر باشه.

کتاب

اگه فردی کتاب دوست باشه، در هر مناسبتی میشه به اون کتاب هدیه داد و براش از هر چیزی باارزش تر هستش. معمولا متناسب با هر سلیقه و هر بودجه ای میشه کتاب خوبی پیدا کرد. بسته به سلیقه ی فرد مقابل می تونین از کتابایی با جلد کلفت، کتابایی با جلد کاغذی، کتابای الکترونیکی و کتابای صوتی استفاده کنین.

به خاطر اینکه قصد دارین هدیه ای عاشقانه واسه همسرتون تهیه کنین، هر کتاب با درون مایه عشق می تونه انتخاب خوبی باشه. بااین حال باید سلیقه ی فرد موردعلاقه تون رو درنظر بگیرین. اگه اون عاشق خوندن رمانای کارآگاهیه، به جای کتاب شعر باید رمانایی در همون سبک وسیاق براش بخرین. اگه طرفدار نویسنده یا شاعر خاصیه، آخرین کتاب منتشرشده از همون نویسنده یا شاعر انتخاب مناسبیه. البته از قبل باید مطمئن شید کتاب انتخابی شما در کتابخونه ی شخصی اش نیس.

موسیقی هم مثل کتاب، تا حد زیادی به سلیقه ی شخصی بستگی داره. این هدیه می تونه شناخت شما از شریک زندگی تون رو نشون بده. می تونین آهنگای خواننده ی مورد علاقه اش رو بخرین یا دانلود کنین یا اینکه گلچینی از آهنگای موردعلاقه اش رو به شکل مجموعه تهیه کنین.

این مجموعه می تونه تشکیل شده از آهنگایی باشه که هم واسه شما و هم واسه اون خاطره انگیز هستن. مثلا اولین آهنگی که هنگام آشنایی باهم شنیدین یا هر آهنگ دیگری که لحظات خاصی از زندگی تون رو به یادتون میاره.

روش دیگر اینه که خودتون براش یک آهنگ بسازید و احساس تون رو نسبت به اون بگید. اگه در نواختن آلات موسیقی مثل گیتار یا پیانو مهارت دارین، براش آهنگ بنوازید. درغیر این صورت می تونین بی موسیقی براش آواز بخونین. اگه صدای تون خوب نیس، براش با کلمات عاشقانه صحبت کنین. کلماتی که از دهن خودتون می شنوه شاید براش از یک ترانه ی عاشقانه جذاب تر باشه.

۹. هدایایی به شکل قلب

در همه جای دنیا شکل قلب به عنوان نماد عشق شناخته شده، پس هر چیزی که نشانی از قلب در خود داشته باشه می تونه نشون دهنده ی عشق شما باشه. همیشه می تونین در مغازها کارت پستالا و جعبهای شکلات به شکل قلب پیدا کنین.

اما اگه دوست دارین خلاقیت بیشتری از خودتون نشون بدین، به جای اونا می تونین از ایده های زیر استفاده کنین:

 • کیک شکلاتی، کوکی و حتی ساندویچ به شکل قلب ایده ی خوبیه. می تونین دستورالعمل اونا رو به شکل آنلاین پیدا کنین و از قالبای به شکل قلب واسه تهیه ی اونا استفاده کنین.
 • می تونین از دستورالعملای آنلاین واسه ساخت جعبهایی به شکل قلب کمک بگیرین. بعد درون جعبه رو با آب نبات، گُل خشک و وسایل زینتی کوچیک پر کنین.

۱۰. فعالیتای غیرکلیشه ای

درسته که عادی ترین فعالیت عاشقانه بیرون رفتن واسه شامه، اما یک شام عالی واقعا گران تموم می شه. زوجایی که بودجه ی کافی ندارن می تونن از فعالیتا و ایده های سرگرم کننده اما ارزون قیمت تری استفاده کنن. مهم اینه که در این روز، کنارِ هم خوشحال باشن. موارد زیر هم فعالیتای مناسبی به حساب می رن:

 • به موزهای هنری برید. معمولا موزها واسه بازدید از هر نفر مبلغی دریافت می کنن، اما خیلی از موزهای هنری پذیرش آزاد دارن.
 • برنامه کنسرتا، نمایش و تئاترهایی که در این روز برگزار می شن بررسی کنین. ممکنه در بین اونا برنامه های رایگان یا برنامه هایی با بلیط نیم بها هم وجود داشته باشن.
 • خرید برید. حتما قرار نیس چیزی بخرین، می تونین فقط تماشا کنین. یک مغازه ارزون قیمت پیدا کنین و باهم در اون به گشت وگذار و تماشا بدین. حتی می تونین همون جا واسه همدیگه هدیه بخرین.
 • سینما یا تئاتر رفتن خیلی هم ارزون نیس، اما می تونین از سایت یا کلوپ یک فیلم اجاره کنین و در خونه تماشا کنین.
 • می تونین در منزل تون شطرنج، ماروپله، تخته نرد یا هر بازی دیگری که دوست دارین انجام بدین.
 • در این فصل سال، معمولا در خیلی از مناطق کشور هوا سرده و پس شاید واسه پیاده روی خیلی مناسب نباشه. اما اگه هوا خوب و آفتابی بود، درنگ نکنین. با همدیگه در خیابونای شهر، پارک، ساحل یا جنگل قدم بزنین.

سخن آخر

یک هدیه عاشقانه بیشتر از ارزش مادی اش، ارزش الهی داره. بهترین هدیه حتما گران ترین هدیه نیس، بلکه چیزیه که نشون بده چه احساسی درباره عشق تون دارین. انتخاب مناسب هدیه باعث می شه فرد مقابل تون باور کنه چقدر به اون فکر می کنین. پس به جای اینکه کارت تبریکی بخرین که به طورکلی متن اون درباره به عشق باشه، به این فکر کنین که چه کاری می تونین انجام بدین که احساس تون رو خوب به عشق تون منتقل کنه. پول خرج کردن کار سختی نیس، اما واسه احساسات رو راست، هیچ قیمتی نمیشه متصور شد. 4000تومن

]]>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *