دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه تاثیر ابعاد فرهنگی بر توسعه و تقویت گردشگری در استان ایلام 

تکه ای از متن پایان نامه :

تولید آن ها از گذشته های دوررایج بوده, اشاره نمود. استان ایلام همانند سایر مناطق ایرانی دارای سوغاتی های محلی خاص خود می باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از: سقز محلی (صمغ درخت بنه)، شیرینی بژی بر ساق، ‌شیرینی گمگه، حلوای کله کنجی، روغن حیوانی معروف به روغن کرمانشاهی.

2-19 موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی استان

در سال 1343 به فرمانداری کل تبدیل گردید ودر سال 1353 به علت های سیاسی – مرزی – اداری به صورت یک استان درآمد.استان ایلام مشتمل بر 7 شهرستان، 17 بخش و 36 دهستان می باشد.

استان ایلام با مساحتی برابر با 19045  کیلومتر مربع در جنوب‌غربی کشور واقع شده که 2/1 درصد مساحت کل کشور را تشکیل می‌دهد. بر اساس آمارگیری عمومی نفوس مسکن در سال 75 این استان دارای 487886 نفر جمعیت، 7 شهرستان 17 بخش و 36 دهستان می باشد. که از نظر اقلیمی دارای دو اقلیممی گردد که همگی دارای اشتراکات فراوان هستند.شاید بتوان گفت که دلیل اختلاف زیاد گویش های کردی،زیستن در نواحی گوناگون جغرافیایی و همسایگی با اقوام مختلف باشد که در شکل گیری این گویش های متنوع بی تاثیر نبوده می باشد. وجود گویش های مختلف زبان کردی از یک سو و پراکندگی گویشوران در کشورهای مختلف از سوی دیگر باعث شده می باشد تا تقسیم بندی های مختلفی درمورد آنها ارائه گردد.

ظاهر سارایی گویش های کردی را بر حسب موقعیت جغرافیایی به توضیح زیر تقسیم کرده می باشد:

1-کردی شمال غربی:که شامل گویش کرمانجی و فروع آن می باشد.این گویش در مناطق نمود نشین ترکیه،سوریه،بخش های از کردستان عراق،آذربایجان ایران و شمال خراسان،مناطقی از جمهوری های شمالی مانند:ارمنستان،آذربایجان،گرجستان و ترکمنستان رایج می باشد.

2- کردی شمالی:که شامل گویش سورانی و شعبات آن می باشد و در کردستان عراق و ایران و بخش هایی از استان کرمانشاه و آذربایجان غربی به آن تکلم می گردد.

3-کردی مرکزی:که شامل گویش هورامی می باشد و گویشورانش در اورامانات ایران و عراق پراکنده اند.

4-کردی جنوبی:که شامل کلهری،ایلامی و لکی می باشد.

گونه های کردی جنوبی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

]]>