برخی از تجهیزات نظافتی که می توان برای نظافت محیط های مختلف با شرایط متفاوت از آن ها استفاده نمود، عبارت اند از:

اسکرابر

دستگاه اسکرابر ابزار تخصصی شستشوی کف است و آن را می توان از چند جهت دسته بندی کرد و این دسته بندی کمک می کند تا برای محیط هایی با کارایی متفاوت زمین شوی صنعتی مناسب انتخاب شود تا پس از سرمایه گذاری، بهترین نتیجه کسب گردد. اسکرابر صنعتی از جهت نوع انرژی حرکتی به دو دسته کلی تقسیم می گردد و از نظر نوع کنترل کاربر به دو گروه دستی و خودرویی تقسیم بندی می شود. دستگاه های اسکرابر صنعتی مناسب برای شستشوی سطوح کاملا هموار با هر نوع پوششی هستند و انواع مختلفی دارند که امکان استفاده از آن ها را در محیط های گوناگون فراهم می سازد. سطوحی مانند آسفالت به دلیل ناهمواری های موجود در جنس، مکان مناسبی برای شستشوی با اسکرابر نمی باشد.

دستگاه کارواش

واترجت صنعتی یا دستگاه کارواش برای شستشو و جدا کردن آلودگی از سطوح هموار و ناهموار طراحی و تولید شده است. این دستگاه با ایجاد جریان آب پرفشار علاوه بر شستشو های معمولی، شستشوی ماشین، جدا کردن جرم و رسوب از انواع سطوح، متناسب با فشار عملیاتی دستگاه برای عمل سند بلاست و تخریب بتن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کاربردهای مختلف دستگاه کارواش باعث شده در رده ها و مدل های مختلفی طراحی و ساخته شود. برای شستشوی آلودگی ها و سطوح مختلف باید میزان فشار و حجم آب خروجی با دقت انتخاب شود تا علاوه بر از بین بردن سریع آلودگی، هیچ گونه آسیبی به سطح نرساند. بنابراین در هنگام انتخاب دستگاه حتما باید به مشخصات فنی آن به ویژه فشار آب، دبی آب خروجی، منبع تغذیه، دمای آب خروجی و نحوه جابجایی آن دقت نمود.

نوشته ای دیگر :   چند ایده جدید برای دکوراسیون منزل :

ترولی

ترولی نظافتی از ساده ترین و در عین حال کارآمدترین تجهیزات نظافت دستی می باشد که بدنه آن نیز مقاوم و با استحکام بالا است. ساده ترین انواع ترولی نظافتی از ساختاری ارگونومیک برخوردار هستند و به دو مخزن مستقل از یکدیگر، بخش مجزا جهت نگه داری مواد شوینده و آبگیر رولی یا پرسی تجهیز گردیده اند. با استفاده از ترولی نظافتی سطوح گوناگون در بخش های مختلف یک محیط تمیز می گردد و از آن جایی که جا به جایی و کار کردن با آن بسیار آسان بوده، در میان کاربران محبوبیت زیادی دارد. ترولی های نظافتی بزرگ تر دارای قلاب هایی به منظور نگهداری ابزارهای شستشو، محفظه های نگهدارنده ابزارها و مواد شوینده و هم چنین محفظه ای برای قرار دادن کیسه زباله هستند که فرآیند نظافت را آسان تر نموده و به آن سرعت می بخشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *